Jump to content
Sign in to follow this  
Guest drandrzej

Znikające wspomaganie kierownicy

Recommended Posts

Miałem identyczne objawy (pisałem nawet o tym na forum) no i NIESTETY przyczyną była "umierajaca" pompa wspomagania. Chyba kombinowanie z odpowietrzaniem układu - w niczym już ci nie pomoże. Ale cóż - spróbuj - może się uda. Dorzucę, że nowa jest dostępna tylko w ASO, a cena od 800 zł w górę :rozpacz:

Guest mlutek

Witam,

Ja miałem co prawda inne problemy (ale również z pompą - łożyska się rozsypały). Wymieniłem a co i owszem, nawet dwa razy, ale... (koszta z InterCarsu - 650 PLN do AHU 1.9 TDI 90 KM)

- pierwsza pochodziła 1-2 miesięcy,

- przy drugiej wymianie mechanik stwierdził że winny jest alternator, a dokładnie luzy na nim. Zrobiłem alterantor (300 PLN), ale problem nie do końca jest wyeliominowany, ponieważ ktoś wcześniej (chyba z oszczędności) założył zwykłe kółko a powinno być wolnonierzne - kolejne 300 PLN. :|

Warto podjechać do kogoś, kto dobrze się zna. Może przyczyna uszkodzenia pompy jet jakaś a sama wymiana na niedługo pomoże.

Pozdrawiam

Guest TomiLUG

Zagadka... Umyłem silnik (płyn,karcher) i.... wspomaganie działa w 100 procentach. Nie widzę związku jednego z drugim a jednak... Jednak pieniążki na ewentualną wymianę pompy znalazły swe źródło w tarczach, klockach i wachaczach(znowu...).

Guest SLAW

WE WSZYSTKICH PRZYPADKACH PRAWDOPODOBNIE POMPA.MIAłEM TEN SAM PROBLEM.ALE WAżNE JEST ABY DOBRZE PRZECZYśCIC UKLAD TO ZNACZY PRZEPłóKAć POśWIęCIć PARę LITRóW PłYNU PONIEWAż MOGą SIE ZGROMADZIć OPIłKI żELAZA KTóRE USZKODZą NOWą POMPE. DROGIE TE POMPY NA ALEGRO GOśCIU Z RUDY śL. MA PO 299 PLN

Następne posty wal z wyłączonym CAPSEM. Dzięki/Duży

Witam u mnie passat b5 1997 1.9 tu n8e lubi jeździć w prawo tj. W lewo wspomaganie działa bez problemu za to w prawo czasem się pojawi. Wymieniona pompa na ori urzywka i płyn zielony ktoś jakieś pomysły na ten konkretny przypadek? Nudzi mi się tylko w lewo jeździć bo dalej wszędzie mam.