Skocz do zawartości
gulus23

Usterka skrzyni biegów - dalsza jazda możliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

jakiś czas temu zaobserwowałem następujący błąd w moim Passacie B8. Pojawił się komunikat "usterka skrzyni biegów dalsza jazda możliwa". Auto wymuszało naciśnięcie pedału hamulca i zatrzymanie. Po ponownym odpaleniu silnika błąd znikał. Będąc w diagnostyce nie udało się żadnego błędu skrzyni zczytać, ponieważ nie pojawiały się na komputerze. Dopiero gdy po którymś razie udało się podjechać z błędem ogólnym silnika, to błędy skrzyni udało się zapisać. Poniżej ich wykaz na zdjęciu.

Prośba o poradę czy ktoś z Was miał wcześniej do czynienia z tego typu błędami i jaki mógłby być koszt ich naprawy w serwisie ? Z tego co wyczytałem to problem leży w samym drążku ale nie chciałbym sam ferować wyroku :) 

 

Zrzut ekranu 2023-01-18 o 10.48.45.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tak że nie mogłem uruchomić silnika a na zegarach wyświetlał się komunikat żeby wcisnąć pedał hamulca (pomimo że był wciśnięty) , po odłaczenu akumulatora , i podłaczenu wszystko wróciło do normy profilaktycznie wymieniłem czujnik świateł stop ,dodam że też nie zapisały się żadne usterki.

Co do twojego odczytu ,to pytanie czy był robiony na uruchomionym silniku ? Jak tak to takie działanie generuje błądy których nie ma faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt rzeczywiście był robiony na uruchomionym silniku, ale błąd niejednokrotnie powraca. Towarzyszy mu utrata mocy oraz to, że wrzucają się tylko wybrane biegi w skrzyni automatycznej. Byłem u gościa zajmującego się automatami i na podstawie tych błędów nie był w stanie stwierdzić czy problem jest w komputerze, wiązce czy lewarku, ale według tego co powiedział to jest z reguły komputer i koszt jego wymiany to około 4k. Dlatego też zastanawiam się czy jest sens tak trochę w ciemno ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności