Skocz do zawartości
Przeps

Passat B5 2004 AVF 1.9 TDI 130KM Dużo pali

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcą mnie w Gdańsku wziąć pod żaden komputer. Najpierw chcą hamownie. Mam VCDC lite bez licencji. Co zobaczyłem to zrobiłem. Generalnie to problem z dużym spalaniem. Na komputerze 9l. Po zaślepieniu EGR spadło do 7.8l/100 km w trasie na 6 biegu. Przy okazji  (gruszka od turbiny ciężko pracuje ale narazie sporadycznie traci tylko moc przy dłuższej jeździe na 5 biegu). Wiem, że sąsiad mechanik grzebał mi coś w komputerze kilka lat temu. Czy mógł coś przekręcić? Teraz przy cenach paliwa zaczęło mi w końcu przeszkadzać ilość spalania. Po zatankowaniu do pełna komputer delikatnie zawyża niż moje przejechane kilometry. Jednak poniżej 7l nie spadło nigdy po lataniu na pusto.

Mam takie logi z błędów i wykresy z jazdy. 

19586

16485

17552

17965

Generalnie to chce się zająć gruszka od turbiny i wymienić N75. Nie wiem w jakiej kolejności, szczelności na wężykach sprawdziłem. 

Czy w oprogramowaniu można zmienić, żeby mniej palił? Pompowtryskiwacze zastosowałem płukankę. Może robie wszystko ale nieskutecznie. screeny na zimnym silniku Proszę o pomoc.                                                                                                                                                                                                                                                                                  

1.jpg

2 zimny silnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzałem silnik i tak to wygląda.

3 ciepły.jpg

4 ciepły.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to grzebanie w kompie kiedyś to w jakim celu było? 

Jakie masz spalanie na postoju na rozgrzanym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2023 o 15:45, StreamHD napisał:

Ale to grzebanie w kompie kiedyś to w jakim celu było? 

Jakie masz spalanie na postoju na rozgrzanym silniku?

Grzebanie mechanika sąsiada co się zajmuję diagnostyką w celu sprawdzenia samochodu po jego zakupie. i usunięcie błędów.

NA rozgrzanym silniku 0,8l lub 1l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem ale w swoim też miałem takie duże spalanie na oryginalnych wtryskach przy przebiegu 400+

Miałem średnio 7,2 7,4 na 100

 

Kupiłem komplet świższy komplet pompowtrysków po czyszczeniu, regulacji itp i od tamtej pory spalanie odrazu spadło do 6,2 przy tej mojej jeździe, a normlanie jak zapne sobie 100 km/h i lecę kulturalnie to mam 5 - 5,5 litra. 

Spalanie na postoju też miałem okolice litra, teraz mam 0.5 a nawet mignie raz na jakiś czas 0.4 l/h

 

To jest jedna z dróg dotycząca dużego spalania u CIebie bo faktycznie jest za duże. 

 

 

Druga sprawa którą zajmij się im szybciej tym lepiej to błędy które zgłasza Ci komputer.   Zostały o nich napisane już tony postów, więc zwyczajnie trzeba usiąść i poczytać trochę jak ludzie sobie z nimi radzili.  Te błędy też wpływają na splania. Przepływomierz czy turbina musi działać prawidłowo, aby silnik optymalnie dawkował paliwo i skutecznie robił z niego moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę się za te pompowtryskiwacze i dam znać. Dziękuję StreamHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki zostaw sobie na koniec. Narazie zajmij się błędami które masz tu i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności