Skocz do zawartości
chris89

RCD510 - nietypowy sposób na bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

W swoim "pasku" mam radio RCD510 bez modułu bluetootha pod siedzeniem kierowcy oraz bez gniazda AUX w schowku, mam za to w schowku od strony pasażera interface media-in. I tutaj moje pytanie/konkluzja. Chciałbym móc prowadzić bezpiecznie rozmowy przez telefon (na uchwycie magnetycznym na kratce nawiewu).

 

I tutaj moje pytanie jak to osiągnąć bez kosztownych i czasochłonnych instalacji z zachowaniem obsługi radia z kierownicy. Czy najlepiej zakupić taki kabel:

KABEL-ZLACZE-AMI-USB-AUDI-MMI-ADAPTER

 

i do tego adapter bluetooth na aux i USB? (dokupić przejściówkę żeby można było AUX podłączyć ze sobą)

Bezprzewodowy-adapter-audio-bluetooth-BA

 

Edytowane przez chris89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie opinie o tym adapterze w Internecie. 

Ogólnie jest to chińczyk, który może służyć do odtwarzania muzyki ze smartfona, ale nie poradzi sobie z trybem głośnomówiącym, gdy mikrofon zbiera to co głośnik gada i robi się echo. Do tego są potrzebne trochę bardziej skomplikowane urządzenia z procesorem DSP.

 

2 godziny temu, chris89 napisał:

RNS510 (wersja z wbudowanym bluetooth)

Nie ma takiej. Jest RNS315 z BT - całkiem przyzwoity kompromis. Mam taki, używam z Galaxy A52 bez problemów.

Są też inne możliwości jak DM ale to już kwestia większego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie tym radyjkiem, powiedz czy strumieniowanie muzyki z telefonu (pamięć, spotify) jest bez problemu? czy media in też da się podłączyć? Rozumiem, że samo przełożenie z innego auta ie wystarczy trzeba jechać do kogoś kto się podepnie pod auto i skonfiguruje tak? I ostatnie pytanie jakość dźwięku a poziomie RCD510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum są tematy dot rns 315. Proszę czytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa odtwarzanie muzyki z telefonu zarówno z lokalnego playera jak i Spotify łącznie z wyświetlaniem nazwy utwory, albumu etc. na ekranie navi oraz na liczniku. Tylko trzeba szukać modelu z językiem polskim, bo te najstarsze mogą nie działać w pełni. MDI też działa.

Ja mam Part No 3C8 035 279 L    Component: RNS315-EU   H70 0407.

O samy RNS315 możesz poczytać w tym wątku: https://forum.vw-passat.pl/topic/39542-rns-315/

A w sumie przypomniało mi się, że jest jeszcze jedna opcja modułu BT+MDI 2in1 ale chyba jest problem z wyświetlaniem info...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności