Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a na alcantare co polecacie? powiecie woda z mydłem ale to gózik daje bynajmniej nie odswieza jej.

widzialem jakies zestawy ale 120 zł to przegiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak zamocowana jest podsufitka w bassacie b5 sedan z tyłu przy szybie ??? ,bo u mnie lekko odstaje cała nie sam materiał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie jak zamocowana jest podsufitka w bassacie b5 sedan z tyłu przy szybie ??? ,bo u mnie lekko odstaje cała nie sam materiał .

 

pewnie na zatrzaski :) poszukaj napewno bylo na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i był tylko szukam ale nic konkretnego nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WASIU1987

Najlepszy kawałek starej firanki i Vanish do dywanów. Fajnie się pieni i firanka ma to do siebie że nie nabiera dużo wody dlatego spokojnie można prać podsufitkę nie martwiąc się o przemoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak zabrudzonej tapicerce wolałbym się pomęczyć i jednak zdjąć materiał z foteli i kanapy i uprać to w pralce. Wtedy można też wyczyścić gąbkę która zapewne też jest brudna i posiada swoje specyficzne zapachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo...

jestem świeżo po czyszczeniu ciemnych plam i zarysowań na materiałowej części mojej jasnej tapicerki

powiem tak NIE MA ŚLADU po zabrudzeniach .. wystarczy papierowy ręcznik ... pisze o tym bo może się komuś przyda w przyszłości :))

bez reklamy ale użyłem preparatu który nazywa się ...MAX CLEAN (orange)

05cba92d9488891a314541a.jpg

i kosztuje 20 zł...

 

ps gdyby ktoś... mi wrzucił ze to nie do skóry to powiem ze czyściłem podsufitkę, osłonę szyber dachu oraz boczki na słupkach ...:)0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja walka z dziurawą i brudną tapicerką, wszystko prałem w pralce i efekty są super!

 

74642a89196af168med.jpg

 

93ec65000766398cmed.jpg

 

77aaed247658c5camed.jpg

 

Po demontażu

 

a261f2af6e13ff19med.jpg

 

91a918a0ffa26d84med.jpg

 

b6707d1805315533med.jpg

 

Świeża i czyściutka tapicerka po założeniu

 

c2f828438ec01730med.jpg

 

cd67a86f68db9c56med.jpg

 

e4dab138b7872620med.jpg

 

f0681214f85ea45fmed.jpg

 

5644f17a84f16bf0med.jpg

 

ede44028d1c54ef6med.jpg

 

Ponieważ znam się trochę na szyciu postanowiłem usunąć przetarcie, które pojawiło sie na fotelu kierowcy

 

530c7a9eb61592a4med.jpg

 

de72af761c4dd274med.jpg

 

a3588fc3149e66e0med.jpg

 

1c3c06223f20fc4bmed.jpg

 

Ja je usunąłem wszywając kawałki materiału po obu stronach na fotelu kierowcy jak i pasażera, materiał pobrałem z tylnej części fotel, w którego miejsce wszyłem czarną skórę

Edytowane przez aro555222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy jest ktoś w stanie polecić dobrą i nie drogą firmę w Gdańsku lub 3city do prania całej tapicerki z podsufitką?

 

Z góry dzieki i pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ma7eoo

a co myślicie o wyczyszczeniu tapicerki maszyną parową z nakładką materiałową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem już kilka tapicerek. Moim zdaniem najlepsze efekty uzyskuje się środkiem który tworzy tzw mgiełkę. Jesli z pojemnika wydobywa się piana to jest dobre ale np na boczki drzwi. Mgiełka jak to nazwałem nie powoduje miejscowego przemoczenia, wskutek czego później zostaja plamy szczególnie na podsufitówce. Więc przy wyborze srodka do tapicerki ważne jest jaki jest zamontowany w pojemniku rozpylacz, czy wydobywa się piana, która nie zawsza jest rozprowadzana równomiernie czy tzw mgiełka.

Polecam ten środek, który można trafić w marketach za smieszne pieniądze http://allegro.pl/moje-auto-czyszczenia-tapicerki-odplamiacz-2w1-i1528154842.html, natomiast nie polecam preparatów firmy K2 tworzą sie po nich plamy na tapicerce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto moja walka z dziurawą i brudną tapicerką, wszystko prałem w pralce i efekty są super!

 

Jak się chce to się potrafi. Maszyna do szycia i cheja-banana. Najważniejsze to efekt końcowy:dobrze:dobrze:dobrze:dobrze.

 

 

Pamiętam jak kiedyś kolega kupił audika 100 C3 po taksie.Wiedział o tym ,miał zmieniony motor wiec kupił.Po zdjęciu pokrowcy okazało się że miało przygodę .Tylna kanapa miała nadpaloną tapicerkę .No to zakup materiału i do tapicerów na fuchę .Zrobili tanio ale ze więcej pili niż robili to trzeba było całą niby nowa tapicerkę przeszywać na nowo bo wyglądała jak za duże pokrowce.

Trochę czasu to zajęło ale udało nam się zrobić że wyglądało jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie jak w B5 zdemontować siedzisko tylnej kanapy????

 

A co do prania podsufitki, wypróbowałem stary ale jak widzę sprawdzony sposób, wierzcie mi lub nie gorąca woda + szare mydło + tarka. Gotujesz wodę na tarce ścierasz szare mydło robisz pianę. Potem firanka w łapę pianę wcierasz w podsufitkę (nie przemaczać), następnie wycierasz to suchą szmatką.

Ja wiem że to opis jak z PRL-u ale to naprawdę działa!!!!!!

Moja podsufitka to był koszmar z ulicy wiązów, nie dość że w paru miejscach były musze klocki, to poprzedni właściciel musiał mieć albo żonę albo jakąś inną babę co jakimś świństwem smarowała włosy i przez to tylna część podsufitki była wyciapana w takie różne rude kreski. Podobnie było w schowku tylnego podłokietnika jakiś inteligent włożył tam czekoladkę która się upłynniła, zeszło nawet śladu nie ma po czekoladzie. Wszystko zeszło malinowo, nie ma żadnych zacieków jest czyściutko. Możecie się śmiać ale jednak szare mydło jest the best.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Vanisha, niszczy on strukture materialu a efekt jest krótkotrwały. Nie ma to jak proszek karscher i odkurzacz piorący ktory wyciąga cały brud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej temperaturze w pralce pierzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje wyczyścić kompletnie wnetrze auta.Polecicie kogoś ? Tylko nie Stanley!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności