Skocz do zawartości
Benesz107

Nie działa tablet i czujnik znaków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Borykam się z problemem iż podczas jazdy nagle wystąpił komunikat o nie działającym czujniku rozpoznawania znaków zaraz po tym tablet środkowy wyłączył się, po czym włączył się a chcąc sprawdzić błąd w statucie samochodu nie dało się sprawdzić ponieważ pojawiał się komunikat aby włączyć zapłon, samochód wciąż był odpalony, tablet co chwilę się wyłącza a komunikat co chwilę pika. Przez chwilę pojawiła się kontrolka o uszkodzonej skrzyni biegów lecz po zostawieniu samochodu wyłączonego na kilka godzin wszystko powrociło do normy aż do rozgrzania płynu chłodzącego do 90°. Nie mam pojęcia czy to może od wilgoci czy źle zamontowanej szyby ponieważ szyba była wymieniana we wrześniu. Może ktoś miał taki problem albo słyszał co się mogła stać.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie robi się odczytu błędów ze skrzyni biegów na odpalonym silniku , bo to generuje usterki których nie ma.

2. Jednostka mib wogóle próbuje startować  czy nie ? Jak nie to do sprawdzenia + - , i oba cany , jak próbuje startować to uszkodzony mib prawdopodobnie,  miałem podobnie uszkodzony był dysk twardy .

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputera nie podłączałem pod samochód i błędów nie sprawdzałem, jedynie co pokazuję status samochodu na ekranie 

Próbuję startować i jest tak że niby wszystko ok bo tablet się uruchamia a po kilkunastu sekundach wyłącza się jakbyśmy zgasili samochód i otwarli drzwi

Może mieć dysk twardy wpływ na czujnik znaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaki czyta kamera w szybie ,po wymianie szyby trzeba  kamerę kalibrować , ale do działania rozpoznawania znaków jest potrzebna jednostka mib , jak ona się nie uruchamia to nie będzie to działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności