Skocz do zawartości
Bodek

Wycieraczki - zwiększenie czułości pracy automatycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
 

Przeszukałem forum ale nie znalazłem tematu wyjaśniającego.
Wycieraczki pracując w automacie (1x przełączone do góry) działają różnie. Zazwyczaj mają dla mnie za wolną reakcje. Szyba jest już dość mocno zalana a reakcji brak.
Czy jest możliwość zwiększenia ich czułości, tak aby wykonały ruch szybciej niż aktualnie - czyli zareagowały na mniej deszczu/śniegu na szybie i wykonały ruch ?

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na manetce od góry jest regulacja czulosci, taki mały przełącznik i tam można ustawić sobie czy ma być bardziej czule czy mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to na manetce ustawione na max ale i tak to dla mnie za wolno reaguje.
Mam obd11 - może tam jest jakaś możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj czujnik na szybie czy nie jest zabrudzony lub "odklejony" przeczyść to miejsce, miałeś może wymienianą szybę? u mnie jak ustawię na max na manetce to czasem potrafi wykonać cykl pracy "na sucho"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę miałem wymienianą ale mi właśnie też czasami potrafi ruszyć na sucho, tak znienacka.
Dziwne to.
Jak pada drobny deszczyk/śnieg to szyba musi być już tak w znacznym stopniu usłana kroplami aby wycieraczki ruszyły.

Myślałem, że może pokombinuje z czułością przez obd11 ...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z czułością porządnym płynem do mycia szyb. Każda wizyta na myjni powoduje, że na szybie powstaje film, który uniemożliwia tworzenie się kropel. A czujnik deszczu działa właśnie na  zasadzie zliczania liczby kropli na określonej powierzchni. Oczywiście zakładam, że wiesz, że po ruszeniu wycieraczki działają dopiero jak przekroczysz pewną prędkość. Ważne też jest czy krople pojawiły się kiedy auto stało czy w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem szybę - rezultat bez zmian :(

Tego, że wycieraczki ruszają dopiero po przekroczeniu pewnej prędkości nawet nie wiedziałem.

Za dużo tych kropli w przypadku postoju jak i podczas jazdy. Dziwne to bo czasami wydaje mi się, że reaguje w miarę szybko i przetarcie jest przy niewielu kroplach, a czasami to szyba już jest dość mocno zalana a wycieraczki jeszcze stoją. Ratuje się wtedy ruchem spryskiwaczowym manetki.
Miałem przedtem Opla Astre H i tam działało to znacznie lepiej.
Jakby ktoś wiedział co można byłoby popróbować zmienić w tej czułości  poprzez OBD11 to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności