Skocz do zawartości
xpamer

diesel [B7] 1.6 TDI CAYC - dziwny "luz" przy dodawaniu/odejmowaniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Od ponad roku jestem właścicielem Passata B7 1.6 TDi 105 KM,  skrzynia manualna 6-biegowa, sprzęgło jedno masowe z 2011 roku.
Kupując auto zauważyłem, ze jest jakiś dziwny luz podczas dodawania i odejmowaniu gazu.
Pomyślałem, że to pewnie poduszka silnika ... i olalem sprawę, bo koszt naprawy nie duży, a sprzedający ciut obniżył cenę.

Byłem już u dwóch mechaników, którzy się poddali. Stwierdzili ze wszystko jest w porządku.
Jednak w porządku nie jest, bo nie jeżdżę pierwszym autem i wiem jak to wszystko powinno działać.
Sprawdzali poduszki i są OK.

Luz najbardziej czuć, gdy jadę w korku i ciągle dodaje i puszczam gaz. Bardziej gdy silnik jest nagrzany.
Jeden z kolegów z FB , postawił tezę ze najprawdopodobniej jest to awaria układu różnicowego skrzynio biegów.

A co wy o tym sadzicie ?

Jest ktoś z kolegów z Krakowa lub okolic, kto mogli by zrobić oględziny denata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja w swoim aucie mam podobne objawy. Dodatkowa obserwacja to, przy odpuszczeniu gazu obroty gwałtownie spadają o około 50 po czym wracają do góry i potem dopiero zaczynaja równomiernie spadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suma luzów na przegubach, wewnątrz skrzyni. Jakbyś miał dwumasę to odczuwałbyś to trochę mniej. 

Sprawdź w jakim stanie masz poduszkę reakcyjną w sankach. Jeżeli nie jest zerwana to nie jest to przyczyna. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka jest w porządku bo była sprawdzana.
Powiedz mi, jak sprawdzić luzy na przegubach i skrzyni ?
Wrzucić 1 bieg i poruszać przegubami ? Czy jakiś inny sposób ?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te bujanie objawia się na boki czy przód tył, u mnie w passacie ale b8 jest bujanie lewarkiem najbardziej podczas gdy wrzucę wsteczny i następnie jedynkę i jak zaczynam ruszać to jest szarpnięcie mocne lewarkiem w prawą stronę, przejrzałem wszystkie poduszki i poddałem się bo nic nie znalazłem ale ciekaw jestem czy u Ciebie taki objaw też występuje czy tylko bujanie przy hamowaniu silnikiem i przyspieszaniu bo u mnie też to jest ale głównie na niskich biegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadam Audi a3 1.6 TDI skrzynia model LUB i również posiadam taki sam przypadek. Podczas jazdy w momencie dodawania i odejmowania gazu czuć straszne szarpania. Wymieniłem poduche na sztywną i dopiero była masakra 9 przenosiło drgania na bude) wymiana na nową i jest lekko lepiej ale szarpania nadal zostały - najgorzej w korku bo aż głową pasażera rzuca ;D założyłem równiez wątek na elkektrodzie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3861127.html

Wychodzi na to że winą jest skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poczytałem wpisy na elektrodzie. Jak widać, nie tylko ja mam problemy z tym szarpaniem. 
Jeździ się nie za fajnie, ale po dwóch latach już się przyzwyczaiłem ruszać z miejsca na pół sprzęgle .
Będę tak jeździł, aż sie wszystko rozsypie, i wtedy będę myślał o nowej skrzyni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności