Skocz do zawartości
Konrad39

Passat B8 1.4 TSI szarpie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem temat ponieważ nie mogę znaleść dokładnego rozwiązania problemu. Problem z moim autem to szarpanie podczas ruszania z biegu pierwszego tylko kiedy silnik jest rozgrzanyn np: w korkach lub na parkingu. Kiedy jest zimny nie ma takiego problemu, wszystko jest ok. Na początku myślałem że to może jest wina sprzęgła ale biegi wchodzą normalnie i beż żadnego oporu. Auto było tydzień u mechanika na diagnozie i nic nie wymyślił. Także odrzucił problem ze sprzęgłem lub dwumasą. Czy ktoś miał taki problem i jak go rozwiązał ? Może pomogła aktualizacja oprogramowania silnika czy coś w tym stylu ? Znajomy doradzał mi zmienić świece ale były one już zmieniane przy przebiegu 120 tys.

Moje auto to Passat B8 1.4 TSI ACT 150KM , przebieg 130 tys. skrzynia manualna 6 biegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak samo. ten sam silnik i skrzynia. Irytuje mnie , że podczas ruszania szarpie autem. Mysle jednak, że to sprawa sprzęgła. Moje bierze bardzo punktowo pod sam koniec skoku pedału. Bywa, że udaje mi sie ruszyć płynnie ale oceniam to jak 2 razy na 10 ruszeń. pozostałe 8 to szarpanie. Chyba nic z tym nie zrobimy, ja mam 118tys km przebiegu i myślę, że najbliższą inwestycją będzie wymiana sprzęgła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego nic się nie dzieje na zimnym silniku ? U mnie sprzegło bierze w połowie puszczania pedału więc jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na tarczę sprzęgłową ,lub docisk. 

Miałem kiedyś podobnie w starej A4 . Co ciekawe wymiana tarczy pomagała na jakiś czas ,ale problem był chyba  w docisku, który po dotarciu nowej tarczy po kilkunastu tysiącach ponownie zaczynał dawać o sobie znać.  Że go trzeba wymienić ,a nie po taniości samą tarczę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem ale mi szarpie auto w przedziale 1-2 tys obrotów nowe sprzęgło+ dwumasa nowe cewki świece, na kompie 0 błędów a auto nadal szarpie, wtryski sprawdzone. Auto ma moc i nie pali dużo, oleju nie pobiera i też nie ma problemów z rozruchem . Odłączyłem sondę lambda auto nadal szarpie tak samo, został mi tylko czujnik spalania stykowego do odłączenia i sprawdzenia czy coś się zmieni. 

Ja rozkładam ręce nie mam już pomysłów może ktoś miał podobnie ? I doradzi coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . U mnie też szarpie przy ruszaniu. Ktoś podpowiedział mi że to mogą być poduszki pod silnikiem lub skrzynią, ale po sprawdzeniu u mechanika poduszki są ok. Trzeba szukać dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto spróbować zmienić ustawienia w VCDS lub OBD eleven pedału gazu na bardziej responsywne. Jest dostępne takie kodowanie. Miałem to zmienione w Octavii i teraz w B8 też. Wcześniej zdarzało się, od czasu do czasu, że szarpnął i zgasł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustaliłem, że muszę ruszać bardzo delikatnie puszczająć sprzęgło. Przy końcówce w zasadzie ruszam na sprzęgle gdyz tylko wtedy ruszanie jest płynne. To dość trudne lecz nie niewykonalne. Pytanie jest inne : czy to normalne? Według mnie - NIE. U mnie sprzęgło bierze na samej "górze". Żadnych innych objawów nie widzę ani nie słyszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/27/2023 at 8:31 PM, Nitratop said:

Może warto spróbować zmienić ustawienia w VCDS lub OBD eleven pedału gazu na bardziej responsywne. Jest dostępne takie kodowanie. Miałem to zmienione w Octavii i teraz w B8 też. Wcześniej zdarzało się, od czasu do czasu, że szarpnął i zgasł.

Dzięki za radę. Zmieniłem ustawienia pedału gazu na bardziej responsywne i jest lepiej. Testuję od tygodnia i jak na razie żadnego szarpania nie ma. Jedyne co mnie zaskoczyło podczas podłączenia komputera to błąd wypadania zapłonu kiedy żadnych problemów z pracą silnika nie zauważyłem. Błąd skasowany ale będę monitorował sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie też tych ustawień w VCDS lub OBD11:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrad39 Czy udało Ci się rozwiązać problem?

Mam dokładnie ten sam silnik i czasami po rozgrzaniu nie da się płynnie ruszyć na półsprzęgle, tak jakby auto uległo lekkiemu zduszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności