Skocz do zawartości
dszyszko

ACC adaptacyjny - warunki zadziałania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

czy wiecie może jakie są warunki poprawnego uruchomienia ACC?

Mam dziwny problem, czasami co jakiś czas przy pierwszym uruchomieniu silnika i zaraz po właczeniu ACC pojawia się bład i ikona. Jak wyłacze silnik i włącze ponownie problem znika i system działa juz bezproblemu.

Problem tylko występuje przy pierwszym uruchomieniu z rana i to nie zawsze.

Na początku wyłaczyłem Start/Stop poprzez OBDEleven i myślalem, że tu leży problem, jednak to nie to.

Zastanawiam się, czy może słaby akumulator, bo ostatnio dużo bawię sie VCDS i nie zawsze mam uruchomiony silnik i może to jest przyczyna.

Macie może jakieś dane warunków zadziałania ACC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kamera w szybie? Szron lub brud nie zasłania jej pola widzenia?

Ewentualnie jak zimą pada mokry klejący się śnieg lub marznący deszcz to lubi osadzić się na znaczku VW i też ogranicza działanie ACC

Jakie błędy w 13 i A5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdiagnozować problem.

Ogólnie słaby akumulator, co spowodowane włączaniem się ogrzewaniem kierownicy.

Mam tak ustawione, że jak jest zimno to kierownica automatycznie włącza grzanie, co powoduje obniżenie napięcia na akumulatorze. Przy uruchomieniu silnika, aku jeszcze nie uzyskuje odpowiedniego napięcia i przy próbie właczenia ACC wyskakuje błąd.

Jak wyłącze kierownice bez problemu się włącza, przetestowałem wielokrotnie i na 100% tym to spowodowane.

 

Co do bledów to poza info w sterownikach o niskim napięciu to w silniku błąd:

37682 - Internal Control Module Main Processor Performance

 

Ogólnie temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności