Skocz do zawartości
Emil987

Głośna praca pompki paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Niedawno kupiłem Passata 2.0 TDI 170KM i podczas jazdy bez włączonego radia usłyszałem jak coś pracuje na wysokich obrotach. Okazuje się, że to pompka paliwa. Czy jej praca powinna tak wyglądać? Podczas jazdy jej praca przyspiesza lub zwalnia. Filmik jest nagrany na postoju. Załączam link do yt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czeka Cię wymiana pompki. Nie ma potrzeby wymieniać całości. Wystarczy wymienić samą pompkę. Poniżej masz instrukcję jak to zrobić. Jeżeli masz choćby śladowe zdolności posługiwania się śrubokrętem to sobie poradzisz. Na allegro znajdziesz pompkę.

Wymiana pompy paliwa.doc

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2022 o 22:07, bbbb napisał:

Chyba czeka Cię wymiana pompki. Nie ma potrzeby wymieniać całości. Wystarczy wymienić samą pompkę. Poniżej masz instrukcję jak to zrobić. Jeżeli masz choćby śladowe zdolności posługiwania się śrubokrętem to sobie poradzisz. Na allegro znajdziesz pompkę.

Wymiana pompy paliwa.doc 225 kB · 5 pobrań

Kolego, dziękuję za odpowiedź i na pewno skorzystam z Twojej instrukcji ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy takowa pompka powinna pracować bez przerwy? Przez całą trasę dźwięk jest jednostajny jakby cały czas wytwarzała ciśnienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychać pompkę(bardzo słabo-trzeba się wsłuchać) tylko przy włączeniu zapłonu przez kilka sekund. I o ile mi wiadomo to ona nie pracuje bez przerwy, non stop. A w każdym razie po odpaleniu silnika jej nie słychać.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odpaleniu zaczyna wyć tak jak na filmie i taki dźwięk utrzymuje się przez całą długość trasy. Może to wina jakiegoś sterownika, chociaż na komputerze nie ma błędów.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności