Skocz do zawartości
czernobyl

[B7] Pinout modułu LED DRL z reflektora bixenon (89393773)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w związku z tematem: 

Poszukuję rozpiski czy opisu pinów znajdujących w module 89393773 - niestety, nie jest to oficjalnie część VAG, a jedynie fragment całości reflektora bixenonowego w B7, który oficjalnie wymienia się w całości i nie dokopałem się do żadnych schematów czy informacji o samym ww. module montowanym wewnątrz.

Zamówiłem używkę z allegro i mam ambitny plan, by podłączyć go na razie bez rozbierania przodu i prucia reflektora - o ile po zdjęciu zaślepki od kierunkowskazu widać tę białą wtyczkę w reflektorze i wydaje mi się, że przy użyciu pęsety jestem w stanie wypiąć ją celem podpięcia innego modułu na zewnątrz, o tyle czteropinowe gniazdo/wtyczka są prawie że niedostępne i nawet mając endoskop + jakieś zmyślne narzędzie, trudno będzie się do niej dobrać bez demontażu. Dlatego szukam, jakie sygnały tam wchodzą - mam nadzieję, że celem testów, czy mam sprawny moduł, wystarczy że pożyczę sobie je z np. głównej wtyczki reflektora.

 

Zdjęcie poglądowe poniżej:

image.thumb.png.11217e2b1684c12ec2bd4843996beb00.png

Edytowane przez czernobyl
nowe informacje - drugi post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, pinout mam: image.png.c2906c9bbe2c56092c5b362d03315644.png

Pinout sam sobie musiałem znaleźć, tak więc się dzielę z Wami ;) Widok na wtyk, gdzie zatrzask jest na górze; najprościej było kupić z olxa całą wiązkę reflektora z rozbiórki i mieć pewność co do tego, gdzie co idzie.

Generalnie w lewym reflektorze mając kilka "giętych" narzędzi da się wyciągnąć wtyczki wchodzące do modułu i podłączyć inny moduł na krótko; natomiast w prawej lampie byłoby to prawie niewykonalne, ponieważ moduł jest zamontowany "odwrotnie" (obrócony) i wtyczki wewnętrzne są głębiej w reflektorze.

Niestety okazuje się, że dwa kolejne podłączane moduły nie powodują zaświecenia się ledów w reflektorze - i tu mam zgryz, bo sygnał do wtyczki jest dostarczany - sprawdzone miernikiem, natomiast na wyjściu pojawia się jakieś znikome napięcie rzędu 0,6v na środkowych trzech pinach - tak samo w przypadku obu kolejnych modułów; natomiast przy próbie podpięcia wspomnianej luzem wiązki z reflektora do wtyczki reflektora i włączeniu postojówek bez zapłonu, na jednym ze skrajnych pinów 5-pinowej wtyczki prowadzącej do modułu LED pojawia się 12v - razem z 12v podawanym przez T14d/10, czyli sygnałem postojówek do lampy. 

Czyżbym miał walnięte coś wewnątrz wiązki w moim reflektorze? Niestety, dziś rano czas na babranie przy aucie mi się skończył i nie miałem już czasu sprawdzić napieć w prawym reflektorze celem porównania co i gdzie pojawia się na 5-pinowym złączu modułu LED. W każdym razie - wygląda na razie na to, że to nie moduł LED mi padł lub nie tylko moduł.

Jeśli macie jakiekolwiek materiały dotyczące połączeń wewnątrz reflektora w passacie - będę bardzo wdzięczny, na necie niestety ciężko cokolwiek na ten temat znaleźć poza oficjalnymi schematami elektrycznymi.

---------

EDIT:  uszkodzony był sam moduł LED (diody wokół soczewki)

Edytowane przez czernobyl
rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności