Skocz do zawartości
Ledorg

Dodatkowa pompa płynu chłodzącego w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem pompę firmy NTY CPZ-AU-000 (5N0 965 561). Po jakimś czasie zaczął wyskakiwać błąd.
Resetowanie błędu VCDS'em działało przez jakiś czas, potem ponownie się pojawiał.

W pewnym momencie na spod maski zaczął się wydostawać dym. W parę sekund poszła w ruch jedna mała gaśnica.
Miałem szczęście. Nic poza stopioną wtyczką się nie stało.


Kolejna pompa (też NTY) po pewnym czasie zaczęła się podobnie zachowywać. Odesłałem ją na reklamację.
Sprzedający nawet nie wypowiedział się w sprawie, tylko zwrócił pieniądze.

Na allegro jest parę negatywnych komentarzy. Pomp NTY - padają jak muchy.


Czy możecie polecić jakąś pompę sprawdzonej firmy np. Dolz, HEPU, Niessen, NRF, SKV, czy tylko Pierburg?

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również co jakiś czas pojawia się ten błąd, ale na razie nie wymieniam tej pompy. Czytałem na forum ,że ktoś miał taki sam problem i rozwiązał go przez przeczyszczenie preparatem w sprayu do styków elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób tak dalej Waldziu to się kiedyś zdziwisz. Gieniusie z vw powiesili tą pompę na tym samym bezpieczniku co czujnik ciśnienia doładowania. A jak ta pompa pada tak na amen to lubi przy okazji ten czujnik spalić. Efekt jest taki, że przez to gówno masz tryb awaryjny i jeśli nie wiesz co jest grane, albo wiesz ale nie masz bezpiecznika to laweta cię nie minie. Natomiast ta chłodnica jest od egra więc o ile nie robimy tras to w zasadzie nie jest do niczego potrzebna. Pompę trzeba wymienić na oryginalną, a jeśli nie ma to pierburg (szły na pierwszy montaż) albo febi, magneti marelli (też szły do 2010 na pierwszy montaż)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem ,że tu może być pies pogrzebany. Zastosuje się więc do Twojej rady i wymienię pompę na oryginalną lub te które polecasz.🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności