Skocz do zawartości
MMarcin

VW Passat B8 DSG6 wymiana oleju w skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy w Passacie B8 DSG6 2016r. 2.0 Diesel 150KM  3G5, możliwa jest dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów DSG6. Usłyszałem w warsztacie mechanicznym że w moim passacie jest jeden korek do spuszczania i wlewania oleju i oni wymieniają olej statycznie.  A wcześniej osoba która naprawiała mi elektronikę w aucie sugerowała aby wymienić olej w DSG w  ASO ponieważ oni wymieniają olej dynamicznie.  Proszę o informację czy w moim passacie B8 jest jeden korek do spuszczania i wlewania oleju i czy  możliwa jest dynamiczna wymiana oleju w DSG6.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwa dynamiczna wymiana ale jest bez sensu, tak jest jeden korek od spuszczania i uzupełniania oleju. Teraz rozwinięcie, dynamicznie nie ma sensu wymieniać, chyba, że nigdy oleju nie zmieniałeś a masz natrzaskane 200tysięcy. Dynamicznie to się wymienia w klasycznym automacie z hydrokinetykiem ponieważ tam przez korek zlatuje oleju tyle co nic.  DSG przez korek spustowy zlatuje praktycznie cały olej (mówimy o DQ250).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w DSG6 (DQ250) miałem niedawno robioną dynamiczną wymianę, więc może coś podpowiem

Według dokumentów:

- do wymiany użyto maszynki: Mahle ATX 180

- do płukanki użyto dodatku: Liqui Moly LIM2512

- olej wlany do DSG Liqui Moly TOP TEC ATF 8100 - łącznie zużyto 8,2l (na wydruku z maszyny jest rozpiska ile zużyto, ile wymieniono, ile płukanki itp. dane)

- filtr hydrauliczny KNECHT HX 132D

- po wymianie robiono dodatkowo adaptację skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.  Widać jest możliwa dynamiczna wymiana oleju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2022 o 17:41, Freddie napisał:

po wymianie robiono dodatkowo adaptację skrzyni

Witaj, na czym to polegało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na czymś takim... 

 

Dsg_Kalibracja_PL.pdf

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, tomaszM napisał:

Witaj, na czym to polegało?

Mechanik twierdził, że podczas zmiany biegu bodajże z 2 na 3 czuć delikatne szarpnięcia (ja nic nie czułem...). Teraz po kalibracji ma być płynnie.

Czy jest, nie wiem, ciężko stwierdzić, może i jest ale to raczej efekt placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności