Skocz do zawartości
Trusiekeu88

Silnik CFDA wady fabryczne/ bolączki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś wie czy silnik CFDA posiada jakies wady fabryczne/ bolączki? Otóż auto posiada 206tkm wymieniany rozrządu przy 160tkm. Olej systematycznie. 201tkm zawor Adblue. Przy ostatniej jezdzie autostrada 140km/h cos szarpnęło , spadek mocy i siwy dym za autem. Oczywiscie laweta i mechanik. Silnik nie zakręcił juz w ogóle ,cos go blokuje. Bledy jakie pokazał silnik to turbo  i egr. (Zdjecie ) mechanik rozkrecil turbo mówił , ze jest ok ale silnik nie chce kręcić i że to może być wał urwany albo silnik zatarty. Moje pytanie to czy możliwe że przy takim przebiegu może paść silnik? Auto z 2015r, 190km, automat, 4motion.R-line.1767828345_Screenshot_20220813-140935_MotorDataOBD.thumb.jpg.c049c0e4a673d114ac35800e8b68e185.jpg Dzieki za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią , jedna jaskówłka wiosny nie czyni, miałem wadlie BKD gdzie pękały głowice, 240tys i nic mu nie było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden koleś na YouTube opisywał kilka razy zacierające się silniki 3.0tdi po 2015 , a żekomym powodem miało być zmienne ciśnienie oleju  , te same rozwiązanie jest stosowane w b8 , być może to skraca żywot silnika.Mam 190 km o innym kodzie i mam 240k i jeszcze jeździ , ale olej wymieniam co 15 tyś. i nie dopuszczam do podnoszenia się stanu oleju (rozżedzananie oleju olejem.napędowym podczas regeneracji dpf)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ukrecił sie naped pompy oleju. Ale to niedlugo sie okaze na 100% . Dziwi mnie tylko ze nie pojawil sie zaden komunikat zwiazany z cisnieniem oleju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności