Skocz do zawartości
K.urby

1.8T AEB Automat brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukałem podobnego tematu związanego z moim silnikiem lecz nie do końca znalazłem odpowiedzi na wszystkie moje pytania.

Przechodząc do tematu, autko przedliftowy Passat 1.8t Aeb Automat bez gazu, od kiedy kupiłem auto borykam się w nim z brakiem mocy oraz ze spalaniem z kosmosu rzędem 15,16L na 100km. Auto ogólnie płynnie się prowadzi, nie szarpie nie kicha nie prycha. Na samym początku byłem na komputerze auto nie wykazywało błędów związanych z układem paliwowym i wtryskowym, wykazało błędy 00575 oraz 00561 odnośnie mieszanki. Dostałem zalecenie sprawdzenia całego układu dolotowego, tak wiec postanowiłem zrobić taki starter pak czyli wymiana wszystkich podciśnień, wymiana gruszki od turbo, weryfikacja turbo wraz z klapką Wg (wszystko ok), kolejno wymieniona DV, zawór N75. Autku nieco się poprawiło ale dalej nie jest to co powinno być, spalanie dalej takie samo duże, czas do 0-100 14sekund spadło z 16, ostatnio jechałem autostradą postanowiłem sprawdzić jak sprawa wygląda powyżej 140kmh, otóż na D czy też z własną zmianą biegów z 4 na 5 czy też na samej 5 auto wogóle nie przyspieszyło do 190, max jaki udało się osiągnąć to 180 na prostej bez górek. 
 

Sprawa skrzyni biegów; brak błędów moim zdaniem pracuje poprawnie bez szarpania.

Kolejna sprawa jest z tym że auto nie ma katalizatora lecz dowiedziałem się że nie jest to wielki problem bo jest tylko jedna sonda i z tego co powiedział znajomy mechanik auto poprostu lepiej wyrzuca z siebie spaliny.

Aktualnie czekam na oryginalną przepływkę którą wymienię na dniach i napiszę czy pomogło.

Proszę o pomoc, dziękuje. 
 

Aktualizacja : Właśnie wymontowałem stary przepływomierz i okazuje się być z innymi numerami niż powinien być, otóż teraz w aucie siedział Bosch 0 280 217 117, czy może być, że to był cały winowajca ? 
Przypływka którą zamontuję jutro ma numery takie jak powinien mieć AEB czyli 0 280 217 112. 

Edytowane przez K.urby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności