Skocz do zawartości
Gość marek0191

wyjąca pompa od wspomagania(chyba to pompa)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek0191

mam taki problem że na wolnych obrotach przy skręcaniu kierownicą pompa wyje jakoś dziwnie i nie jest to wina paska.. co to może być????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ilość oleju do wspomagania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być pompa a dokladniej łozysko na niej - przechodzilem przez to w tamtym tygodniu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ponad 90% przypadków owe dźwięki kwalifikują pompę do wymiany na wolną od przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podłączę się pod temat. Z tym "wyciem" w moim przypadku było tak, że kiedy kupiłem mojego Pasia (około rok temu), to delikatnie wyło tylko kiedy dokręciłem kierownicą mocno do oporu w lewo czy w prawo. Teraz wyje też na niskich obrotach przy lekkich ruchach kółkiem (na postoju). Pytałem gościa, który trudni się regeneracją układów wspomagania, to powiedział mi: "jak panu nie leje, to nie ma co ruszać", a ja mu uwierzyłem :wstyd: jednak "wycie" jest coraz wyraźniejsze i częstsze.

 

aha... ten gość powiedział mi jeszcze, że to "wycie" to wyrównywanie zbyt dużego ciśnienia w układzie wspomagania :zdziwko:

 

p.s.

u kumpla w octavii przy dokręceniu kierownicy do oporu da się usłyszeć lekkie "psyknięcia", a nie buczenie, czy wycie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wolnych obrotach przy skręcaniu kierownicą pompa wyje jakoś dziwnie

 

Przy jakim skręcaniu, delikatnym czy na maxa?

 

"jak panu nie leje, to nie ma co ruszać",

 

Możesz spróbować wymienić łożysko ( opis na forum ) lub tak jeździć i czekać aż padnie. Te wycie to częsta przypadłość w passatach i mało tu zdziałasz. Można się przyzwyczaić do wycia lub regenerować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem łożysko wczoraj koszta 12,50 zł pln :ok:

Jaki nr łożyska?

Pewnie niedługo tez mnie to czeka dlatego też chciałbym kupic zanim zacznę rozbierać.

Są różne modele/typy pomp (w tych modelach/latach -B3/91-92)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek0191

ile czsu zmieniałeś łożysko????? i jaki numer tego łozyska??????? układ wspomagania chyba sam się odpowietrza ???? tak czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontowanie pompy z godzinke na spokojnie, rozebranie i złożenie pompy tez z godzinke, łożysko 6203 kryte wysokoobrotowe 10 zł ja kupiłem polskie bo sa najlepsze na świecie. Olej tez najlepszy kupiłem orlen atf za 13 zł az nie wiem czy za dobry nie będzie. Jak nie ma różnicy to po co przepłacać i jezdzijcie mi tu ze mobil vw lub inny wynalazek lepszy będzie, może orginał tak ale nie u nas w RP :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja takie pytanko

 

Lepiej regenerowaną kupić, czy sprawdzoną(?) używkę? Co ma większe prawdopodobieństwo przetrwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia

Ja u siebie tez mam lekkie wycie ale tylko przy maksymalnym skrecie,wiec narazie zostawiam, a jesli chodzi o to czy regenerowac czy kupowac uzywane to ja osobiscie bym wolal regenerowac, bo autka te maja juz swoje lata i przebiegi, wiec nigdy nie wiadomo na co sie trafi:/,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczonych w zakupie pompy prosiłbym o polecenie miejsc gdzie można bezpiecznie kupić?

 

Czy ktoś kupował od tego człowieka?

http://moto.allegro.pl/item181526642_pompa_wspomagania_vw_audi_seat.html

 

jego oferta to: 260pln regenerowana, rok gwarancji

360pln nowa, rok gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek0191

I co wymieniłeś łozysko A.m.o.s a teraz chcesz pompe kupić??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary temat ale mi pasuje:D

Potrzebuje rady ,Wyje mi pompa i niewiem(tzn wiem isc i kupic nowa:D) ale koszta sa wysokie,do rzeczy;

Regenerowac swoja jesli tak gdzie w WLKP??

Kupic z allegro-jakies linki prosze podac bo troche ich jest.

oczywiscie do mojego paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie Twoj passat to jest nowszy od mojego i inna generacja ale u mnie pompa tez nie miłosiernie wyła wymieniłem płyn we wspomaganiu na PRESTONE olej a zarazem uszczelniacz i pomogło koszta nie wielkie wiec zawsze warto spróbowac.

http://moto.allegro.pl/item844465941_prestone_plyn_do_wspomagania_uszczelniacz_946ml.html

Edytowane przez wojtek_vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn nie wiem czy wymieniac bo nigdzie nie ubywa go jedynia przy malych obrotach ciezko krecic i wyje,powyzej 1800 obr/min jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.ja tez mialem takie obiawy wycia pompy no i wysiadla.wymiana + pompa(uzywka) 200zl.a stara jeszcze mam moze kiedys spróbuje wymienic te lozysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności