Skocz do zawartości
pezelek

Spalony głośnik w drzwiach Passat B8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam problem z głośnikiem w drzwiach - konkretnie wywiało doły. Zależałoby mi na wymianie głośnika po jak najniższym koszcie. Głośniki mam fabryczne. Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć jak się za to zabrać? Najlepiej byłoby mi kupić używany głośnik i wmontować go samemu.


Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jutubie znajdziesz filmy jak zdemontować boczek, nic trudnego, nawet temat na forum się przewijał. Ja wymieniałem ale tweetera, mam dynaudio. Z tego co słyszałem to z używanym głośnikiem może być problem ponieważ głośniki są nitowane i podczas rozwiercania nitów drgania bardzo często uszkadzają głośnik ( z tego co słyszałem/czytałem odkleja się magnes, ale mogę się mylić), także używany, z demontażu może okazać się uszkodzony. Masz 3 wyjścia

1. Zaryzykować kupno używanego i poprosić sprzedawce o sprawdzenie czy membrana się ugina

2. Kupno zamienników najlepiej w komplecie

3. Zostawić jak jest. 

Edytowane przez Kur2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał - głośniki są nitowane, więc jeśli będziesz chciał to poskładać tak, jak było, to będziesz potrzebował nitownicy. Ja kupiłem jakoś na przełomie 2019/2020 komplet używek (rzekomo po przebiegu 5k km) za chyba 80 zł - były OK. Więc opcja nr 1 z postu wyżej będzie na pewno opcją najtańszą. Dodam, że 3 miesiące po wymianie lewego głośnika padł prawy, więc zakup z góry kompletu w moim przypadku okazał się trafny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w serwisie cenę nowych głośników. Kupowałem kiedyś i nie były to jakieś kosmiczne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem przednie głośniki w drzwiach grają bez basu? bo jeśli tak to mam podobny przypadek. I ja decydowałbym się na zmianę, na głośniki dynaudio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności