Skocz do zawartości
kris passat

grzeją się tarcze hamulcowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od razu przejdę do meritum sprawy.Przedstawię sytuację po kolei.
Auto w którym jest problem z hamulcami to VW passat B5 fl TDI 130 KM ,silnikAVF,rok 2004.

A więc zauważyłem że zaczęły mi się mocno grzać hamulce  ,tzn.tarcze przednich kół przy dystansie trasy 50 do 100km.w takim stopniu że przednie felgi są gorące,a tarcze normalnie jak plune to się smaży,przy żadnym tam hamowaniu.wiec na początek wymieniłem na nowe klocki ,tarcze  zaciski hamulcu,jak i również elastyczne przewody przy kołach przednich.

Nic nie pomogło.

Poszedłem dalej wymieniłem płyn hamulcowy  na ATE TYP200.

Również nic nie pomogło.

Macie moze jakieś pomysły  na to co może być przyczyną grzania się tarcz,dodam że spalanie na początku jazdy jak koła jeszcze są zimne to spalanie jest spoko ,czyli w granicy  5,5 litra ,jednak już po przejechaniu około 50 kilometrów  gdy koła już są  gorące spalanie idzie w górę ,od 6,5 do 7 litrow

Mnie już pomysły się wykończyły,ręce mi opadły na tą zmorę👎👎👎

Pomożecie rozgryźć to dziadostwo??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tył na 100% się nie grzeje nadmiernie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył się nie grzeje,tzn ciepłe są ale delikatnie ,to chyba normalne że lekko będą ciepłe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu .U mnie grzeje się tylko jedno koło z lewej strony i też już wszystko wymieniłem podejrzewam że może być pompa abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności