Skocz do zawartości
Ligerius89

Pukanie z tyłu, Variant B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wiem, wiem. Tona podobnych tematów, ale jakbym nie przestudiował to bym nie zakładał nowego ;)

Mianowicie:

Nie mogę dojść o co chodzi z moją kolumną tylną.

Pukanie występuje na małych nierównościach u góry jakby przy kielichu. Amor KYB był nowy L i P, nawet jeszcze jedna nówka została podmieniona. Gumy, odboje itp wszystko nowe, montaż poprawny bo nie pierwszy raz to robię. Na sprężyny nawleczony gumowy wąż na trzy zwoje. Gąbka na łączeniu kielicha. Dostaję już furii bo kończą mi się pomysły. Tuleje belki jeszcze są ok, poliuretan czeka na montaż. Na podniesionym aucie jak wsadziłem łoma w belkę i symulowałem ugięcie to nadal słychać było takie głuche dobijanie u góry :(

Czy możliwe, że mocowanie górne ma swoją pozycję jedną? Czy można ten czarny kielich sknocić i obrócić o 180°??? Na pierwszy rzut oka wydaje się symetryczny. Inne luzy nie występują. Objaw taki jakby guma była sparciała - a jest nowa. Wszytsko się zazębia i jest na swoim miejscu. Szukane w i internecie i forach i ... Klops. Pomysłów brak. Sprężyny na zmiane Magnum i Lesjofors. Nadal tak samo.

Dajcie mi jakąś nadzieję na rozwiązanie tej zagadki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozwiązałem temat. Nawinąłem więcej węża na sprężyny, obróciłem mocowanie o 180°, dałem aluminiowe pierscienie (takie cienkie nasadzane na talerz) pod sprężynę na samym dole... i pomogło. Poduszki KYBa po miesiącu jak gówno wyglądały, uklepane, spłaszczone. Porównałem je z oryginalnymi, które jeszcze mi się walały. I co? Niebo a ziemia. Dałem ori używki bo wyglądały perfekcyjnie.

Póki co cisza, gdzieś tam tylko jakiś plastik usztywnić trzeba bo skrzypi 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności