Skocz do zawartości
mateo2558

diesel 1.9 afn, na chwile zapalajaca sie kontrolka cisnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko. Poczytalem popatrzylem ale wole sie upewnic. Jadac trase ok 250km dwa razy doslownie mrygnal mi komunikat o cisnieniu oleju. Za pierwszym razem odrazu zjazd zgaszony. Pod maske olej jest prawie max. Akurat mialem lapka wiec Vag, w instrumentach w 01 jest rubryczka oil press ponizej 2barow zmieniajaca sie na OK po przekroczeniu 1200obr. Czyli csnienie ok. Po przejechaniu ok 80km znowu mryg to zjechalem w zatoczke i zgasla, nie zdazylem nawet zgasic. Stawiam ze jest cos nie tak z czujnikiem albo kablami. Teraz pytanie gdzie jest czujnik, jedni pisza ze w glowicy a inny ze w filtrze. Albo ze sa oba odpowiadajace za rozne obroty i cisnienia. Dodam ze zapalila sie w trasie czyli obroty ok 2000. Czy ktos ma jakies pomysli ktore kable tzn czy gdzies one sie lacza itp lub czy mial podobny przypadek?

Pytam bo akuralnie wczoraj jak postawilem samochod to zajrze do niego dopiero pewnie za ok 3 dni bo nie ma mnie w kraju.

Dzieki

 

Wyslalem brata, podlaczyl vaga, odpalil po ok 5 sec w instrumentach z ponizej 2bary wskoczylo na press ok, czyli normalnie(zimny olej) wczoraj pewnie troche mial bo na zew pokazywalo 38st.

dodatkowo poruszal kabelkiem od czujnika, wyczyscil styk, kabel wyglada na caly. Ale mowi ze ten idzie do czujnika ale z 10cm wczesniej wchodzi w peszel z ktorego wychodzi druga wsowka. czyzby wiazka byla przygotowana pod jakis jescze czujnik ktorego ten poprostu nie ma? wsowka brudna widac ze nie uzywana wiec sie z nikad nie odlaczyla.

A i nie wiem czy wazne, ale w silniku blad 18058 czyli gubi gdzies lacznosc z licznikiem, moze byc to powodem takich zachowan?

Dzieki.

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności