Skocz do zawartości
Cezar.S

Błąd,brak ciśnienia oleju.Silnik nie odpala 2.0 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dziwna sprawa..

Po wymianie skrzyni biegów silnik przestał odpalać.Przy próbie odpalania rozrusznik kręci bez problemu,po ok 10 sekundach wyskakuje komunikat "Oil pressure" STOP "

Co zrobiłem:

Przewód,wtyczki,czujnik ciśnienia oleju, przejście z wtyczki do Ecu, wszystko w porządku.Czujnik ciśnienia oleju w porządku (działa w innym 2.0 16v Tdi)

Sprawdziłem również czujnik poziomu oleju,czujnik położenia wału,czujnik położenia wałka rozrządu.wszystko działa. Ciśnienie oleju na manometrze pomiędzy 1,3 a 1,4 Bar.

Jedynie co to ECU było prawdopodobnie zalane, Przy sprawdzaniu przejścia z czujnika oleju musiałem zdjąć obudowę ECU,W środku sucho, żadnych zalań, Śniedzi brak,czysto, ładnie. Auto stało ok 2 miesiące,przed wyjeciem skrzyni biegów auto odpaliło bez problemu.Brak jakichkolwiek błędów na Kess v2, Brak błędów przy skanowaniu innymi czytnikami Bluetooth.

Nie jestem elektronikiem ani elektromechanikiem  samochodowym więc proszę o wyrozumiałość

Czy można zastąpić ECU np. Na Bosh z innego auta?

 

Załączam kilka zdjęć Ecu.

Proszę o pomoc bo już mi się skończyły pomysły.

Pozdrawiam 

IMG_20220717_164126.jpg

IMG_20220717_164115.jpg

IMG_20220717_164118.jpg

Edytowane przez Cezar.S
Dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw olej w spokoju, to jest normalne po dłuższym kręceniu że wywala brak ciśnienia, bo .... brak ciśnienia

Szukaj przyczyn gdzieś indziej. Ecu możesz przełożyć, ale i tak nie odpalisz bo Immo nie będzie się zgadzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Sprawdziłem wszystkie czujniki na innym aucie tj. Czujnik ciśnienia oleju, położenia wału korbowego, położenia wałka rozrządu i czujnik poziomu oleju.

Masz pomysł co jeszcze mogę sprawdzić?

Z góry dzięki

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez solidnej diagnostyki komputerowej to jest wróżenie z fusów. Można wymieniać po kolei elementy i wydać mnóstwo monet, tylko po co. Jesteś pewien, że immo nie zablokowało auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny błąd na mojej diagnostyce jest błąd zamka w lewych drzwiach,nic poza tym.

Posiadam Kess v2 i NEXAS NexLink Bluetooth 5.0 OBDII Scanner.Kilka razy skanowałem i brak błędów.Dzis wieczorem podjeździe do mnie gość z VCDSem.

Dam znać po skanowaniu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problemem okazał się wadliwy czujnik położenia wału korbowego,raz działał raz nie dlatego przy skanowaniu błędów nie wykrywało usterki.

Dziękuję.

Temat zamykam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności