Skocz do zawartości
bol

Kamera 360stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zauważyłem ze nie działa mi kamera 360st. Passat variant RM 2016  Fabryczna, nie przerabiana. Po włączeniu biegu wstecznego wyświetla się okno od czujników parkowania a nie od kamery z widokiem z tylu pojazdu. Co mogło się zadziac? Może ktoś ma jakis pomysł. Jedynie na co zwróciłem uwagę ze wczoraj zaktualizowałem mapy w Discovery Pro do wersji 197. Czy to mogło coś popsuć? Czy jest jakis bezpiecznik, który mógłby to spowodować?
Z góry dzieki za wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być  może sterownik kamery umarł ,też już u siebie wymieniałem . Trzeba odczytać usterki , sprawdzić czy jest komunikacja ze sterownikiem 360 , jak nie to jeszcze wypiąć kostkę ze sterownika i multimetrem sprawdzić czy jest + , - , i dwa canbusy , jak tak to sterownik do wymiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga jest naprawa? Czesci I robocizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa sterownika to zależy co zepsute jest (czasem tylko zimne luty).

Nowy ster to ok.3500zł , używany 1/10 tej ceny , zakodować można go vcds , obd11 , dodatkowo trzeba skalibrować kamery do tego trzeba specjalne maty które kładzie się wzdłuż auta , na pewnym chińskim portalu koszt mat to 800zł , ewentualnie sama usługa kodowania wymiany sterownika i kalibracji 1000zł (jak się zgodzą programować używany sterownik ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio przestala mi działac kamera 360 w Variant 220PS z 2016r. Czujnik działają a kamera zastrajkowała. Na jakims zagranicznym forum natknąłem się na informacje ze przyczyną może byc wysuniecie się kostki/wtyku. Nie było jednak tam zadnych informacji gdzie to może być, a wpis był stary wieec mała szansa na uzyskanie tam informacji. Może ktoś ma pomysł jak do tego tematu podejść?  Pozdrawiam i dziekuję z góry,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne podejście to zaczęcie od odczytania błedów testerem 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak błędy dot. komunikacji że sterownikiem kamery , to multimetr w rękę sprawdzić plus , minus , i oba can bus , jak jest ok , to sterownik do wymiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności