Skocz do zawartości
konradw

Jaki olej do silnika benzynowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój jeżdzi teraz na Elf 10w40 może i nie jest to najgorszy olej ale ja sam wleje Valvoline....lałem go do poprzedniego auta 2.5 V6 i silnik chodził lepiej niż na Castrolu .Ale to moja opinia i każdy leje co chce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a oryginalnie jak te passki wyjeżdżały z fabryki to co im wlewali może ktoś wie, oczywiście w tych latach 90tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A lotos robi dobre oleje? Hołek się chwali że subaru na tym jeździ Ktoś to z was lał?

Może to przypadek, ale zalałem w B3 lotosa dedykowanego do gazu i padły uszczelniacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te do gazu to najgorsze oleje...z podłogi zbierane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz leję (chwilowo) motula syntetyka. ale zmieniam na 1/2 syntetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja na nim latam i jest :ok
260000 km
Kolego mam prośbę Sprawdź czy pod korkiem oleju nie masz czasami smoły i tak szczerze napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego mam prośbę Sprawdź czy pod korkiem oleju nie masz czasami smoły i tak szczerze napisz

korek czysty sprawdzałem wczoraj stan i z ciekawości odkręciłem korek i jest zarówno stan oleju jak i czystość korka ok

P.S

Mam przejechane 289 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupuje Castrol Magnatec 10W40 do silnika benzynowego. Ten olej koleś przywozi z niemiec oryginalnie zapakowany przeznaczony na tamten rynek. różnica jest między nimi taka jak pomiedzy polską a niemiecką kawą Jacobs (jeśli pijesz kawe to wyczujesz róznice). ten który go wozi jezdzi tylko na tym oleju. jego golf TDI zrobił 600.000 km bez remontu czegokolwiek w silniku a dźwięk silnika jest chyba lepszy niż jedengo TDI z mniejszym przebiegiem. podstawa to regularna wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BUAHAHAH BUAHAHA

sorki nie moglem wytrzymac, roznice miedzy Jacobsem na polski i niemiecki rynek mozna ewentualnie wyczuc ale olej? tez go probowales organoleptycznie?

gosciu wymiatasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że to była metafora taka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chlopaki mam pytanko dostalem za friko mobila 10 w 40 a na nim pisze diesel co sie stanie jak go wleje do mojego bendzyniaka ????? szkoda troszke bo kosztuje ponad 30 e do tej pory jedzilem na castrolu 10 w 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc chlopaki mam pytanko dostalem za friko mobila 10 w 40 a na nim pisze diesel co sie stanie jak go wleje do mojego bendzyniaka ????? szkoda troszke bo kosztuje ponad 30 e do tej pory jedzilem na castrolu 10 w 40
nic nie powinno się stać http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104668&highlight=olej+diesla+benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze do wczesniejszych postow mam instalacje gazowa prinza montowana w de i gosciu mi powiedzial zeby pod zadnym pozorem nie kupowac olejow i swiec itd preznaczonych do aut z instalacjami gazowymi jezdzic na zwyklych bo mowi ze to sciema

 

---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:51 ----------

 

mielke serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze do wczesniejszych postow mam instalacje gazowa prinza montowana w de i gosciu mi powiedzial zeby pod zadnym pozorem nie kupowac olejow i swiec itd preznaczonych do aut z instalacjami gazowymi jezdzic na zwyklych bo mowi ze to sciema

 

---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:51 ----------

 

mielke serdeczne dzieki

koledzy jak najbardziej to popierają i jeżdżą na dedykowanych świecach do danego silnika na PB nie LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam sie szczerze ze plukam silnik bo zafajdany juz jest a mowia ze to w vw normalne po 120 tys kuzyn tez to mial po 120 tys jak wracal z pl to na autostradzie mu sie kontrolka oleju zaswiecila stana wystygl i jechal dalej u mechanika sciagna miske wyczyscil smoka i do teras hula a ja narazie stosuje odpowiednia plyny do plukania i pomaga

 

---------- Post added at 13:58 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

 

ciekawy jestem jakie mnie jeszcze niespodzianki czekaja wymienialem juz napinacz lancucha a zaspiewali 870 e a kolega co robi w serwivie powiedzial ze wiekszosc jest tajk zaprogramowana zeby po danym przebiegu cos sie zepsulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyznam sie szczerze ze plukam silnik bo zafajdany juz jest a mowia ze to w vw normalne po 120 tys kuzyn tez to mial po 120 tys jak wracal z pl to na autostradzie mu sie kontrolka oleju zaswiecila stana wystygl i jechal dalej u mechanika sciagna miske wyczyscil smoka i do teras hula a ja narazie stosuje odpowiednia plyny do plukania i pomaga

 

---------- Post added at 13:58 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

 

ciekawy jestem jakie mnie jeszcze niespodzianki czekaja wymienialem juz napinacz lancucha a zaspiewali 870 e a kolega co robi w serwivie powiedzial ze wiekszosc jest tajk zaprogramowana zeby po danym przebiegu cos sie zepsulo

:hmm ja na razie(odpukać) nie musiałem michy zwalać i czyścić smoka a ma już 290 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke, a muj kuzyn wlasnie ma 1.8 t a ty masz gas ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke, a muj kuzyn wlasnie ma 1.8 t a ty masz gas ???????
tak mam ale jak chcesz pogadać to na GG zapraszam nie będziemy tu OT-a robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja wrzucę 3grosze do tematu. Jestem 3 właścicielem auta ,poprzednicy zalewali auto od początku mobilem, 2-gi właściciel przeszedł przy ok 140tys km na mineralny i tak jeździł do 200tys.km(każda karteczka dopięta co wymianę-niezły plik pod maską -miał hopla do kwitków ) zawsze wymiana co 15tys.Jak kupiłem od razu zmieniłem na 10w40 mobila , jak dotąd nic się nie stało po zmianie minerału na półsyntetyk.Lada dzień zmieniam olej lecz już nie na mobila a orlena super cośtam10w40 który dostałem w prezencie od szwagra -leje ten olej do MB CDI 2.7 rocznik 2006 już od chyba 90tys(auto ma naganiane ok280tyskm i żyje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój passek ma przejechane 307tys i leje do niego Mobil Super 1000 X1 15W-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności