Skocz do zawartości
FICU

[PASSAT 3B5 1.8T AEB] Szarpanie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem ze swoim Pastuszkiem B5 97r 1.8T AEB którego uratowałem od przerobienia na żyletki i przez dwa lata staram się go ogarnąć do czasów sprzed jego uśmiercania (dla mnie sam fakt jazdy na 10W40 jest żartem przy tym motorze...). Otóż ostatnio sporo rzeczy zrobiłem w swoim aucie, a ostatnią modyfikacją była zmiana turbo K03 na hybrydową K03 (starczy na +/- 260KM). Pojawił się ostatnio problem z przyspieszaniem, gdy tylko turbo zaczyna się wkręcać i wzrasta ciśnienie powyżej 0 bara (mam zamontowany wskaśnik doładowania) to silnik zaczyna szarpać. Podczas delikatnego operowania gazem gdzie ciśnienie w układnie nie rośnie to ten problem się nie pojawia. Dodatkowo zauważyłem że powyżej 4k obrotów mogę dojść z doładowaniem do ok. 0.5 bara gdzie szarpanie nie występuje lub jestg znikome. Próbowałem zmieniać ECU na oryginalne AEB (aktualnie mam ECU z mapą na +/- 200KM przy doładowaniu 0.9-1 bar) lecż również to występuje. W ostatnim czasie zrobiłem:

Cytat

 

- zmiana turbo na hybrydę K03

- wymiana świec na NGK Laser Platinum NGK PFR6Q oraz cewek Beru, 

- wymiana N75 firmy Pierburg oraz zaworu DV z S3 (zamiennik Meat&Doria)

- wymiana czujnika temp

- wymiana sondy lambda

- wymiana filtra oleju (MANN), paliwa (MANN), powietrza (PiperCross) oraz olej MOTUL 5W40

- wymiana pompy oleju

- wymieniłem rok temu cały rozrząd (podczas wymiany okazało się że na wałkach ssących był przestawiony o jeden ząbek i zostało to poprawione) 


oraz wiele innych pierdół które nie mają nic wspólnego z silnikiem tj. cała zawiecha oraz cały układ hamulcowy

Czy ktoś z Was mógłby rzucić okiem na logi silnika (robione na oryginalnym ECU od AEB)? Dodatkowo zrobiłem dziś filmik gdzie widać i słychać jak zachowuje się silnik na postoju gdzie wciskam gaz w podłogę. A może ktoś z Was miał już taki problem z którym sobie poradził i mógłby mi pomóc?

 

 

LOG-01-001-007-xxx.CSV

LOG-01-001-013-xxx.CSV

LOG-01-002-008-xxx.CSV

LOG-01-002-025-xxx.CSV

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc w tym temacie ?

Edytowane przez FICU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności