Skocz do zawartości
peroxovy

[B5] Po odpowietrzaniu łapie tylko lewy przód i prawy tył.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dużo czytałem ale już mi ręce opadają i nic nie pomaga.

Pacjent B5 FL AVF 2002r

Po odpowietrzaniu hamuje tylko lewy przód i prawy tył. Na podniesionym aucie i wciśnięciu hamulca nie łapie tarcza z lewego tyłu i prawego przodu..

Jestem świeżo po wymianie tarcz, klocków i wszystkich przewodów hamulcowych.

Zacząłem odpowietrzanie hamulców od najdalszego koła od ABS czyli prawego tyłu, ładnie się odpowietrzyło, jednak po przejściu na lewy tył płyn prawie nie chciał lecieć. 

Moja metoda jest taka, że zmontowałem słoik z rurką, lekko zalany płynem - jeden koniec rurki zanurzony w płynie. Korek od zbiorniczka jest odkręcony(pilnowany stan), jedna osoba na zapłonie pompuje kilka razy i trzyma - w tym momencie odkręcam odpowietrznik na 2-3 sekundy. Zakręcam, osoba za kierownicą zaczyna pompować znowu.

Zmieniłem więc kolejność, i zacząłem od koła najbliżej pompy - lewy przód. Płyn po odkręceniu wychodził z bąblami. Udało się go szybko odpowietrzyć, natomiast prawy przód znowu taka samą przypadłość jak z lewym tyłem...

Co dziwne, to przy lewym przodzie i prawym tyle po odkręceniu odpowietrznika, przelaniu się pewnej ilości płynu pedał wpadał powoli w podłogę. A przy PP i LT nie wpadał (jakieś ilości płynu szły, ale nie było go dużo, ciśnienie było ewidentnie mniejsze)

Macie może jakieś pomysły? Próbowałem z VCDSem, ale nie mam takiej grupy jak w poradniku.

Chce wspomnieć, że czujniki ABS z tyłu zostały wyjęte, i podpięte ale nie włożone do piast, bo były w opłakanym stanie. Czy to może być ich wina(leżą na tylnej kanapie, są wpięte)?

Proszę o jakieś porady :(

Edytowane przez peroxovy
Zła nazwa tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby sekcja w pompie hamulcowej siadła i nie robi ciśnienia na obwodzie LP PT.

Pompa działa na krzyż, więc coś by się zgadzało. No bo  jaka może być inna przyczyna?   Zobacz przy pompie czy nie słychać czegoś podejrzanego albo czy nie ma wycieku na przewodzie przy pompie hamulcowej i ABS.

 

Jeszcze jakby miał na coś stawiać to te czuniki ABS.  Pompa ABS nie otrzymuje jakiejś informacji i nie puszcza płynu, albo trzyma płyn itp.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, StreamHD napisał:

Wygląda jakby sekcja w pompie hamulcowej siadła i nie robi ciśnienia na obwodzie LP PT.

Pompa działa na krzyż, więc coś by się zgadzało. No bo  jaka może być inna przyczyna?   Zobacz przy pompie czy nie słychać czegoś podejrzanego albo czy nie ma wycieku na przewodzie przy pompie hamulcowej i ABS.

 

Jeszcze jakby miał na coś stawiać to te czuniki ABS.  Pompa ABS nie otrzymuje jakiejś informacji i nie puszcza płynu, albo trzyma płyn itp.

A czy może być tak, że tylko ta sekcja na lewy tył i prawy przód się mogła tak mocno zapowietrzyc, że nie daje takiego ciśnienia? Czy jakis elektrozawór się przyciął, albo coś się zatkało wewnątrz sekcji? Bo pedał hamulca jest bardzo lekki tak czy siak i dopiero łapie na samym dole, jak mocno go wcisne w podłogę..

Edytowane przez peroxovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności