Skocz do zawartości
DJZyruss

Ciągle trąbienie klaksonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pasaciarze. Zwracam się do was z kolejną prośbą odnośnie klaksonu. Problem polega na tym że poprzedni właściciel odłączył go całkowicie domyslilem się czemu ponieważ ciągle trąbi. Zabiegi jakie dokonałem aby go na nowo uruchomić to: sprawdzenie bezpiecznika-sprawny, sprawdzenie przekaznika sprawny lecz o dziwo przy odłączeniu klika(strasznie się grzeje) i Przy podłączeniu klika również tak jakby odrazu zwierał został zmieniony i dalej to samo klakson dalej wyje lecz po wyciąg ieciu bezpiecznika przestaje to samo gdy wyciągnę bezpiecznik też przestaje. Pomyślałem wymienię taśmę pod kierownicą może ona zwiera dalej nic też wyje odgiolem nawet delikatnie blaszki od kierownicy które stykają masę do klaksonu ale nic nie pomogło. Kolejna czynnością sprawdziłem wiązkę od klaksonu aż do podszybia przy zbiorniczku wody też cała. Odłączyłem również drugi klakson niskotonowy nic nie dało też wyje. Ręce już mi opadają nie wiem gdzie szukać usterki i przyczyny. Po podpięciu do vaga oczywiście usterka to przerwanie lub zwarcie z masą. 1.thumb.jpg.bb5bddc865c180ccf7cb14f3fd946826.jpg

Edytowane przez DJZyruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, DJZyruss napisał:

Pomyślałem wymienię taśmę pod kierownicą może ona zwiera dalej nic też wyje odgiolem nawet delikatnie blaszki od kierownicy które stykają masę do klaksonu ale nic nie pomogło

To mogłeś sprawdzić bezinwazyjnie VCDS w pomiarach modułu kierownicy. Jest tam pozycja "Horn" która pokazuje status klaksonu. 

Podobnie znajdziesz "Horn" w pomiarach w Bordnetz.

Prawdopodobnie uszkodzony jest scalak w Bordnetz który steruje zewnętrzym przekaźnikiem (tym co się grzeje).

Zrób mały test. Wyjmij ten przekaźnik a włóż bezpiecznik i sprawdź czy błąd 00906 009 znika (zmienia się na "sporadyczny")

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W które gniazda od przekaźnik mam włożyć bezpiecznik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, DJZyruss napisał:

włożyć bezpiecznik

18 godzin temu, DJZyruss napisał:

gdy wyciągnę bezpiecznik też przestaje

masz włożyć na swoje miejsce bezpiecznik, który wyjąłeś, a zamiast tego wyjąć przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest cały czas, po wyjęciu przekaźnik klakson przestaje wyć zaraz jeszcze sprawdzę vagiem jak to wygląda. 

 

Dzięki wielkie nTomek jak bym mógł piwerko bym postawił. Bo diagnozie faktycznie bordnetz był do wymiany zastąpiłem go z końcówką aj   a moja była j. Zakodowalem I teraz wszystko działa. Dzięki jeszcze raz za pomoc. 

Edytowane przez DJZyruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności