Skocz do zawartości
arturm80

Strzał przy zerwaniu przyczepności na mokrej nawierzchni.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

nie wiem pod co podkleić ten temat więc wrzuciłem to tutaj.

Mianowicie rozchodzi się o coś takiego. Auto Passat B8 1.8 TSI DSG7

Zakupiłem auto w lipcu zeszłego roku i ta sytuacja zdarzyła mi się 2 razy na mokrej nawierzchni.

W momencie gdy zabuksowały koła przy starcie słyszalny jest taki przerażający strzał jak by wjechał mi ktoś w bok auta. Zgłaszałem to w aso ale niczego się nie dopatrzyli.

Nie wiem czy jest to wina jakiegoś luzu na zawieszeniu czy może coś ze skrzynią. Generalnie skrzynia pracuje dobrze i na suchej nawierzchni tego nie zauważyłem.

Wymieniano mi 2 tygodnie temu gumy na przednich dolnych wahaczach i byłem pełen nadziei, że ta wcześniejsza sytuacja może była spowodowana zużyciem tych gum ale dwa dni później padał deszcz i sytuacja się powtórzyła.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Może tak ma być? Sam nie wiem

Edytowane przez arturm80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile faktycznie nie masz jakiegoś luzu lub defektu to ten model tak ma. 
U mnie również przy zerwaniu przyczepności potrafi nieźle łupnąć w zawieszeniu. Strasznie tego nie lubię bo towarzyszy temu mocne szarpnięcie. O ile we wszystkich samochodach które do tej pory miałem to przy zerwaniu przyczepności ASR dosyć delikatnie spowolniał obracające się koło, tak w Passacie robi to, moim zdaniem, zbyt gwałtownie. Do tego stopnia je przyhamowuje, że chyba aż za bardzo i zawieszenie przechodzi z jednego punktu naprężenia (przyspieszania) do drugiego (hamowania) w krótkim czasie i stąd to łupnięcie. 
Ostatnio zauważyłem, że nie mam takich atrakcji na kołach zimowych, tylko na letnich i to w dodatku jak są mocniej dopompowane.
Czyli raczej to kwestia niezgrania się układu opona i ASR. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę powinno pomóc przestawienie dwóch opcji VCDSem lub OBD Eleven

Opis na podstawie OBD Eleven w wersji PL:

1) 03 Elektronika hamulców > Dynamiczny układ wspomagania ruszania > przestawiamy z Normalnie na Wcześnie

2) 03 Elektronika hamulców > Zmniejszenie kołysania przy ruszaniu > przestawiamy z Mocno na Normalnie

 

źródło z tego tematu: https://forum.vw-passat.pl/topic/68097-montaż-dogbone-w-passat-b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeBa_

dzięki, trochę się uspokoiłem. Faktycznie, problem wystąpił dwukrotnie na letnich oponach, na zimowych tego nie zauważyłem. Pomyślę nad zmianą opon letnich.

P.S. myślałem nad podniesieniem mocy do 220 koni ale teraz to nie wiem czy to dobry pomysł. Jeszcze mi coś urwie albo wystrzeli gumę (z zawieszenia :) :/ 

Takie zrywy nie uszkodzą czegoś? Bo wg mnie to dziwne zachowanie auta.

@Freddie

Kupiłem ostatnio OBDeleven głównie pod zmianę ustawień gniazda USB z all na ipod bo nie działało mi AppConnect po wgraniu funkcji i wymianie gniazda.

Spróbuję zrobić to o czym wpomniałes.

 

Dzięki

Edytowane przez arturm80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, arturm80 said:

Takie zrywy nie uszkodzą czegoś? Bo wg mnie to dziwne zachowanie auta.

Takie zrywy wyjątkowo szybko zużywają zawieszenie i półosie. Sam to porównałeś to strzału jakby ktoś wjechał w samochód. Spokojnie można powiedzieć, że jedna taka łupanka to jak kilka tys km przejechanych w normalnym trybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2022 o 13:41, Freddie napisał:

Trochę powinno pomóc przestawienie dwóch opcji VCDSem lub OBD Eleven

Dzięki za podpowiedź. Pomogło i to bardzo. Czuć różnicę. 

Da się coś jeszcze polepszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności