Skocz do zawartości
Silentus1

Samochód odcina pedał gazu w trakcie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Postanowiłem napisać tutaj, ponieważ jestem już zdesperowany w kontekście mojego Passata B6 (rocznik 2008), wersja 1.9 TDI, 105 KM. 

Generalnie problem pojawia się wybiórczo w trakcie jazdy. W momencie kiedy odpalę auto i rozgrzeje silnik pojawiają się problemy z pedałem gazu, przy jeździe i utrzymywaniu obrotów między 2000 a 2500, silnik nagle przechodzi w wolne obroty i pedał gazu całkowicie przestaje reagować na jakiś czas. W momencie kiedy to się dzieje, trzeba odczekać 15 sekund żeby wróciło do normy, albo trzeba go wybić z biegu i wrzucić znowu na bieg. Sytuacja powtarza się na każdym biegu i losowo. Podłączenie komputera niestety nic nie wykazuje. Dodatkowo mechanik wymienił następujące rzeczy:

- pedał gazu

- czujnik wałka rozrządu

- czujnik wału korbowego

- czujnik hamulca

- wiązka była robiona (było przetarte przy silniku i ponoć lutowali + czymś zabezpieczyli)

Czy ktoś tutaj z obecnych miał może podobny problem albo spotkał się z podobną sytuacją? Już drugi raz odbieram auto z warsztatu i problem ciągle się pojawia... a to jest trochę jak szukanie igły w stogu siana. Mechanik zaufany. 

Mogę podesłać filmik jak usterka występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

I mój PASSAT B6 2.0 TDI zaczął od 3 dni fiksować z gazem. Objawy są podobne jak u "Silentus1" powyżej.  Auto jedzie normalnie i nagle odcina całkowicie gaz. Nie reaguje na wciśnięcie pedału gazu tylko chodzi sobie na wolnych obrotach - nie gaśnie. Po kilkukrotnym wciśnięciu pedału gazu wszystko wraca do normy i można dalej jechać. Żadna kontrolka na pulpicie się nie zapala, podpiety komputer nie pokazuje żadnego błędu. Jest to usterka niebezpieczna z którą nie można jeździć bo może się przytrafić że odetnie gaz przy włączaniu się do ruchu lub przejeździe na światłach itd. i może się skończyć problematycznie bo ktoś za mną nie wyhamuje...

Może  Silentus1 już to ogarnął, a może ktoś z Was miał podobny przypadek i wie jak to naprawić. Nie uśmiecha mi się jak Silentus1 powyżej wymieniać co jest podejrzane i płacić, a  może się uda trafić.

Czekam na podpowiedź.  

 

Znalazłem coś takiego na forum ELEKTRODA - jutro spróbuje zakonserwowanie pinów we wtyczce czujnika stopu. 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2486562.html#11872115

nic to nie dało dalej zacina się gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się rozwiązać problem? Mam to samo w bmw e91 2,0d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności