Skocz do zawartości
1max3

diesel Czujnik neutralnego położenia skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Mam cały czas błąd czujnika neutralnego położenia skrzyni biegów, po skasowaniu odrazy powraca.
Mam prośbę jeśli ktoś ma schemat gdzie się znajduje, zdjęcia, filmik z wymiany czujnika neutralnego położenia skrzyni biegów Passat B7 skrzynia biegów manualna, jak wymienić czujnik neutralnego położenia skrzyni biegów. Proszę o podesłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fisie wyskakiwał błąd "USTERKA START STOP" oraz błąd jaki się pokazał i wracał po każdym usunięciu praktycznie zaraz po przejechaniu się kilkuset metrów 10087 czujnik neutralnego położenia skrzyni biegów P15A1 00 - Niewiarygodny sygnał.

Zacząłem od wymiany czujnika neutralnego położenia skrzyni biegów 02T906207D, bez skutku. Sprawdziłem 3 pinową wtyczkę miernikiem w dwóch pinach po ~5v, trzeci 0 masa więc sterowanie jest zasilane dobrze, gdzieś widziałem na yt jak mierzyli że na 3 pinach było 12v 5v i 0 natomiast w moim przypadku j/w. Znalazłem trochę informacji na zagranicznych forach że główna przyczyna to wtyczka i uszkodzony któryś z 3 przewodów ( schemat dam i jest na elsie ) czujnik ma oznaczenie G701. Wyczytałem że można sprawdzić również przejscie z w tyczki do wtyczki sterownika w podszybiu - u mnie nie było potrzeby. 

Więc po sprawdzeniu miernikiem i wymienieniu czujnika na nowy ori znalazłem takie coś https://www.opusivs.com/news-updates/technical-articles-uk/vag-fault-in-engine-p15a100-neutral-gear-sensor-implausible-signal ,już prawię jechałem do znachora od vagów ale pokusiłem się żeby sprawdzić sam wybierak i o to co znalazłem po wyciągnięciu ( Foto ) ten kawałek metalu dobre kilka dni był w środku w skrzyni i było trochę jeżdżone więc cud :D że skrzynia się nie rozsypała, udało się to wyłowić magnesem na teleskopie ^_^. Szczerze nie mam pojęcia jak to mogło tam pęknąć a jednak.

Wybierak wymieniony, biegi zsynchronizowane od nowa, błędu brak. Może komuś się przyda - w moim przypadku 2012 rok, CFFB, skrzynia manual NFU.

 

IMG_20220920_191301.jpg

IMG_20220920_191320.jpg

IMG_20220920_191348.jpg

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma może numer katalogowy tego wybieraka, bo ja czujnik też wymieniałem i wydaje mi się że skończy się na wymianie tego wybieraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności