Skocz do zawartości
Gość droozd

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

no w audi to one mają długości około 35cm a nie 11cm

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozpatrywal ktos takie http://www.allegro.pl/item335743639_swiatla_lampy_diodowe_do_jazdy_dziennej_hit_ss.html

swiatla jako dzienne?

wazne ze sa z homologacja i wygladaja "jak w audi r8" z mocnym cudzyslowem

 

wszystko ok. ale ten chrom :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88

A można używać świateł do jazdy dziennej z włączonymi światłami mijania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się ma do tego wersja świateł USA:

 

po wrzuceniu biegu i zwolnieniu ręcznego hamulca zapalają się światła mijania i świecą z intensywnością 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10

Ja już zamontowałem te światelka(niebawem zamieszcze fotke)

http://moto.allegro.pl/item422241839_swiatla_diodowe_led_biale_plaskie_chrom.html

i powiem wam, że fajnie to wygląda, no i z policją jak narazie (odpukać) nie miałem problemów. Chociaż jak tak czytam wasze wypowiedzi to chyba moge miec problemy na przegladzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już zamontowałem te światelka(niebawem zamieszcze fotke)

http://moto.allegro.pl/item422241839_swiatla_diodowe_led_biale_plaskie_chrom.html

i powiem wam, że fajnie to wygląda, no i z policją jak narazie (odpukać) nie miałem problemów. Chociaż jak tak czytam wasze wypowiedzi to chyba moge miec problemy na przegladzie :(

W aukcji pisze, że posiadają homologację E11 ( Wielka Brytania) , ale ile w tym prawdy:confused: - czy tylko na "papierze":p Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10
W aukcji pisze, że posiadają homologację E11 ( Wielka Brytania) , ale ile w tym prawdy:confused: - czy tylko na "papierze":p

 

Powiem szczerze że nie znam sie na tych oznaczeniach homologacji, ale według mnie ważne że maja jakąś heh. Mam nadzieje że policjanci nie sa tak obeznani w tych symbolach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W aukcji pisze, że posiadają homologację E11 ( Wielka Brytania) , ale ile w tym prawdy - czy tylko na "papierze"

 

Tak, E11 bo to jest prawdopodobnie robione w Hongkongu, ale to za mało do legalności. Powinno miec jeszcze oznaczenie rodzaju swiateł, czyli bodajże RL dla dziennych a tego zdaje się nie ma.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można używać świateł do jazdy dziennej z włączonymi światłami mijania ?

nie

 

a co do homologacji polecam moje wcześniejsze wypociny http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=249215&postcount=72

myślę że to wyjaśnia temat homologowania lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli policja się nie czepia a przegląd przechodzi, to mnie się podobają.

Martwi mnie natomiast opis, firma raz pisze o halogenach by za chwile posać o 8 diodach, a za chwile znowu nazywa je halogenami.

To każe mi nabrać dystansu do jej wypocin na temat 'Homologacji E11".

Edytowane przez WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10
Jeśli policja się nie czepia a przegląd przechodzi, to mnie się podobają.

Martwi mnie natomiast opis, firma raz pisze o halogenach by za chwile posać o 8 diodach, a za chwile znowu nazywa je halogenami.

To każe mi nabrać dystansu do jej wypocin na temat 'Homologacji E11".

 

Jak narazie problemów z policją nie miałem. Ja robie tak, jak jest ladna pogoda od świtu do zmierzchu to włączam św. pozycyjne i te lampy, a jak jest brzydka pogoda lub ciemno to dodatkowo św. mijania. Powiem szczerze, że najbardziej podobają mi się te lampy wieczorem, gdy jest ciemno i stoję z właczonymi tylko tym lampami, daje to fajny efekt;) Dołącze niebawem zdj. zrobione wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item449504185_lampy_swiatla_dzienne_led_28_diod_germany.html

 

cena nawet nie porazajaca a do tego z dobra homologacja pod kazdym wzgledem

Ciekawe lampki, jeśli mają homologację to w/g mnie warte swojej ceny.;)

 

EDIT

 

Znalazłem fotki Audi A3 z podobnymi lampkami

 

audiwiatadziennecz1.th.pngthpix.gifthpix.gifaudia3wiatadzienne1dw2.th.pngaudia3wiatadzienneuw9.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe lampki, jeśli mają homologację to w/g mnie warte swojej ceny.;)

 

EDIT

 

Znalazłem fotki Audi A3 z podobnymi lampkami

 

audiwiatadziennecz1.th.pngthpix.gifthpix.gifaudia3wiatadzienne1dw2.th.pngaudia3wiatadzienneuw9.th.png

 

te lampki z 1 i 3 foto sa opisane w innym watku bodaj swiatla dzienne od s6 czy jakos tak:) te srodkowe tylko odpowiadaja mniej wiecej temu watkowi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak pewien problem. Zamontowanie tych świateł nie spełnia polskich przepisów. Zgodnie z nimi muszą jednocześnie palić się światła pozycyjne z tyłu samochodu. Wymaga to przeróbki instalacji w każdym samochodzie.

Swego czasu były dostępne wraz z lampami tzw. "kity", które umożliwiały samodzielna modyfikacje instalacji w konkretnym samochodzie.

Te lampy takich "kitów" nie mają.

Czy koledzy, którzy je zamontowali dokonali modyfikacji, czy też po prostu przykręcili i podłączyli do 12 V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysztarczy miec wyprowadzenie w instalacji do świateł przednich przeciwmgielnych ... wtedy wystarczy miec włączone światła pozycyjne i wyciągniety wlacznik jeden skok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysztarczy miec wyprowadzenie w instalacji do świateł przednich przeciwmgielnych ... wtedy wystarczy miec włączone światła pozycyjne i wyciągniety wlacznik jeden skok

 

Czyli co, sugerujesz, że mam wyrzucić halogeny przeciwmgielne i zamiast nich podpiąć światła dzienne ????:confused:

 

Bo przecież Ci co nie mają halogenów nie maja też żadnej instalacji do nich, mało tego, nawet włącznik świateł jest inny, bez funkcji halogenów !:D

 

W dobrej sytuacji sa tylko ci, którym ukradziono halogeny przeciwmgielne i nie zamierzaja ich ponownie mieć:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności