Skocz do zawartości
Gość droozd

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

takie ;) z fabii rs

 

5J0941067-2.jpg

 

nie, nie pasują p&p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj, porażające są moje braki wiedzy... Lampa halogenowa jest rozumiem w czerwonej ramce na foto wyżej?

 

Jakie światła dzienne proponujesz do tego co na foto niżej ?

[ATTACH=CONFIG]149496[/ATTACH]

 

Albo cos zamiast halogenu okrągłego, albo coś w kratkę krótkiego przed halogen, osobiście mam włożone z audi S6 dzienne, ale nie podejdą z halogenami i jest trochę rzeźby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mi naświetliły te rady i sugestie, przemyślę sprawę ale skłonie się chyba ku wersji DRL w kratkę, będzie to chyba najprostsza metoda a zarazem chyba tańsza od pozostałych, sam niestety nie jestem w stanie w tym dłubać..Zestawy w kratkę zawsze świecą po odpaleiu silnika czy można je wyłączać np. zaciągając ręczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ma moduł sterujący. Z niego wychodzą 3 kable.Plus stały/lub po zapłonie,masa,sterowanie z postojówki. Świecą albo po zapłonie albo po uruchomieniu silnika.O ręcznym jeszcze nigdy nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość ma moduł sterujący. Z niego wychodzą 3 kable.Plus stały/lub po zapłonie,masa,sterowanie z postojówki. Świecą albo po zapłonie albo po uruchomieniu silnika.O ręcznym jeszcze nigdy nie słyszałem.

 

Niektóre moduły te do świateł długich można podpiąć do ręcznego, i jak odpalasz silnik to włączają się światła, jak zaciągniesz ręczny przy odpalonym silniku to gasną, to właśnie miałem na mysli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecą albo po zapłonie albo po uruchomieniu silnika.O ręcznym jeszcze nigdy nie słyszałem.

A ja o ręcznym słyszałem i to znam...

W B6 wiadomo, jak to działa.

W autach na rynek amerykański światła dzienne tez były powiązane z hamulcem ręcznym-było to chyba z włącznikiem kontrolki od ręcznego-jak kontrolka miała świecić, to nie świeciły dzienne i na odwrót-ale jesli ktoś sam chciałby to robić, to szkoda w to się bawić.

Są zestawy gotowe, o których pisze bipop.

Szukaj takich z modułem, do których plus bierzesz z aku-żeby nie grzebać w przelotkach i nie szukać plusa po zapłonie. Moduł odczytuje wzrost napięcia w instalacji elektrycznej i włącza DRL dopiero wtedy, gdy pracuje silnik (alternator).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś już takie lampy założył? Proszę o opinie...

http://allegro.pl/lampy-vw-passat-b5-3b-11-96-08-00-tru-drl-chrome-i5833384505.html

 

Kolega z pracy ma podobne cudo w swoim aucie. Te światła niby DRL świecą bardzo słabo. Nie ma co porównywać z mocą świateł oryginalnych. Po za tym wyglądają jak wyglądają a raczej nie wyglądają. Dla mnie agro tuning ale każdemu się co innego podoba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem coś takiego, troszkę rzeźby niestety było, ale obyło się bez ściągania zderzaka:

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-nssc-523hp-passat-audi-i6542915322.html

już 2 lata użytkowania i nie widać zużycia. cena wg mnie akceptowalna i to naprawdę świeci... za te inne osobiście odbierałbym dowody rejestracyjne....

2015-07-12-414.jpg

2015-07-12-415.jpg

2015-07-12-416.jpg

2015-07-12-418.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy one nie są zamontowane za nisko? Przepisy mówią o co najmniej 25 cm od podłoża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest ok 35-40cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam również tam zamontowane czyli na pierwszej szczelinie kratki i potwierdzam że jest ok 35cm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem przeciwmgielne i wsadziłem DRL. Wyszło wyszło 28 cm. Wszystko zgodnie z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności