Skocz do zawartości
adriandj83

[BF FL|1.6|ALZ|LPG|2001] Gaśnięcie auta w trakcie jazdy i brak możliwości odpalenia samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę z nietypową sprawą, z którą nie poradziło sobie 6 mechaników.

 

Mianowicie chodzi o to, że dosyć często w trakcie jazdy samochód gaśnie i słychać tykanie. Doszedłem jedynie to tego, że tyka przekaźnik 372. Po wyciągnięciu przekaźnika tykanie ustaje (samochodu nie da się odpalić), po wsadzeniu z powrotem przekaźnika przekaźnik nadal tyka. Wymieniłem przekaźnik na nowy, niestety nic nie pomogło. Dzieje się też tak czasami po włączeniu zapłonu. Nie ma znaczenia, czy jeżdżę na benzynie czy na gazie, dzieje się to w obu przypadkach. Dosłownie 6 mechaników poległo na problemie, ponieważ jak to stwierdzili "jak się zepsuje całkowicie, to proszę przyprowadzić". Niestety kiedy samochód tylko stoi, to nic się nie dzieje, trzeba nim jeździć, żeby coś się wydarzyło, a to jest dosyć niebezpieczne. Może forumowicze będziecie mieli jakiś pomysł o co może chodzić?

Ogólnie to dzieje się to czasami raz na tydzień, czasami co 2 dni, a czasami potrafi w ciągu 10 minut. Zazwyczaj tykanie ustaje po 2-3 minutach i samochód odpala bez żadnego problemu, jakby nic się nie stało. Dodam jeszcze, że mam VCDS i nic nie pokazuje, kompletnie żadnego błędu związanego z silnikiem, układem paliwowym czy czymkolwiek, co mogłoby wskazywać na problem.
Poniżej linki do YT z problemem, jedynie coś można usłyszeć - może miał ktoś kiedyś taki problem.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to ew. akumulator (ma już prawie 5 lat), który czasami podaje złe napięcie i coś się zacina, coś z kablami lub problem z komputerem silnika.

Proszę o jakąś wskazówkę co mógłbym sprawdzić, zrobić w miarę możliwości (jestem laikiem w kwestiach mechanicznych), bo szkoda mi oddawać auta za bezcen skoro silnik, skrzynia i wszystko inne pracuje w nim bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, gdyby komuś miało w przyszłości pomóc:

Uszkodzony sterownik silnika - wymiana komputera silnika rozwiązała problem.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności