Skocz do zawartości
Barilla

Wiatrak od klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ok. 2tyg temu kupiłam Passata 1.9 TDI 130km po mapie na 158km w automacie. Jest aktualnie po wymianie rozrządu, filtrów i wszystkich podstawowych bajerów. Ale jest problem, polegający na tym iż po całej wymianie, przejechaniu "wokół komina" że tak to ujmę, włącza się wentylator od klimatyzacji i pracuje tak głośno jakby ktoś syrenę w OSP wlaczyl. Potrafi włączyć się nawet na dłuższym postoju (ok. 10min)Rozmawiałam z mechanikiem, ale on twierdzi że wszystko jest OK, że on się będzie włączał jeśli nie będę jeździć na włączonym ECON w climatronicu. Tyle że przed wymiana czy był wyłączony czy włączony econ to ten wiatrak tak głośno nie chodził. Co tu mogło się odjaniepawlic? Proszę o pomoc. 

 

 

Tak, pisała to kobieta.? Wybaczcie taki wywód, ale tylko tak mogłam w miarę "klarownie" przedstawić sytuację.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barilla napisał:

twierdzi że wszystko jest OK, że on się będzie włączał jeśli nie będę jeździć na włączonym ECON w climatronicu

 

To prawa, jak jest klima włączona - a jest skoro niema ECON - to wentyl się będzie włączał, żeby schłodzić czynnik.

A czemu chodzi tak głośno, a nie chodził tak wcześniej?  Stawiam, że albo dostał młotka i się jakoś uszkodził albo trze o coś.  Musisz ręcznie go pokręcić i sprawdzić czy działa luźno i nic go nie blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StreamHD napisał:

 

To prawa, jak jest klima włączona - a jest skoro niema ECON - to wentyl się będzie włączał, żeby schłodzić czynnik.

 

na 1000 procent się włączał. Tylko Najśmieszniejsze jest to że nawet na ECON on potrafi się włączyć i wyć jakbym zrobiła jakąś bóg wie jaka długa trasę a ponoć nie powinien się wtedy wentyl włączyć (chyba że się mylę)

2 godziny temu, StreamHD napisał:

A czemu chodzi tak głośno, a nie chodził tak wcześniej?  Stawiam, że albo dostał młotka i się jakoś uszkodził albo trze o coś.  Musisz ręcznie go pokręcić i sprawdzić czy działa luźno i nic go nie blokuje.

No chodzi bardzo głośno, tak jak napisałam jakby ktoś w OSP alarm włączył. Mam nawet nagrane jak on chodzi. Ogólnie obracać się obraca normalnie, bez zarzutu, nic nie blokuje. Wiskoza wtedy obraca się wolniej a wentyl od chłodnicy zapieprza. To też mechanik mówił że normalne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności