Skocz do zawartości
Ledorg

Wymiana przewodu nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam manuala/video/instrukcji jak wymienić cały przewód nagrzewnicy.
Dolne boki i tunel środkowy są już rozebrane.

Dzięki za pomoc

PrzechwytywanieA.JPG

PrzechwytywanieB.JPG

Przechwytywanieddddddd.JPG

Przechwytywanievvvv.JPG

PrzechwytywanieZZZ.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zmuszony do wymiany, ale bez zdjęcia deski jest to prawie niemożliwe. Najpierw to od komory odseparowujesz, na tyle ile możesz, a potem już po zdjęciu deski będziesz miał wszystko na tacy. Przynajmniej ja tak robiłem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa miesiące temu w ASO podczas wymiany nagrzewnicy właśnie z tymi rurkami nie mogli sobie poradzić i tylko ściągnięcie dechy zostało. Wuchta roboczogodzin :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2022 o 21:45, ravenpoz napisał:

 Wuchta roboczogodzin :(

Oj tak.

Jednak stanęło na tym, że oddaję passata do mechanika. Znalazłem go przez przypadek na allegro ? Robi takie rzeczy za 1200zł

Odpuściłem, bo nie ma jakiejś konkretnej instrukcji demontażu deski w B6. Poza tym trzeba odessać czynnik chłodzący (?)

Ale przy okazji wymiany nagrzewnicy rozwiążę przy okazji problem silniczków nawiewu V158 i V159 (nie pamiętam teraz jaki kod pokazywał VCDS).

Rok temu wymieniałem same rezystory i faktycznie problem "terkotania" ustał, ale cały czas prawa strona nie grzała.

Nagrzewnica też była ok.

Czyli prawdopodobnie jest coś nie tak z wychylaniem się samych klap (?)

Teraz wymieniam oba, całe silniczki i zobaczę co mechanik powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności