Skocz do zawartości
Leon110578

metaliczny dźwięk podczas hamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniałem w styczniu klocki przód/tył. Po wymianie wszystko było ok (tak mi się wydaję przynajmniej). Od jakiegoś czasu przy wolnej jeździe np. w korku po ruszeniu i naciśnięciu hamulca w lewym tylnym kole słychać metaliczny dźwięk. Brzmi to trochę jakby klocek był np. luźny albo coś tam w coś uderzało. Dzieje się to tylko po rozgrzaniu tzn. jak ruszam z domu i jadę powoli to nic nie słychać, jak już dojeżdżam do pracy i wpadnę w korki to zaczyna hałasować. Jak testowałem pod domem i zwolniłem auto hold to przy toczeniu i naciskaniu na hamulec słychać to za każdym razem, trochę tak jakby była przerwa między dociskiem, a klockiem np. i klocek odbijał się od tarczy, ale to pewnie niemożliwe. Miał ktoś coś takiego może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To hamulce.

Jak najszybciej rozebrać i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymiana klocków z tyłu przeprowadzona zgodnie z procedurą  - cofnięte tłoczki przy użyciu np. OBD11 lub przez podanie napięcia 12 V na piny silników?

Na YT są filmiki jak to poprawnie wykonać.

Na początek proponuje wykonać scan w poszukiwaniu błędów, jeżeli ich nie będzie to przeprowadzić procedurę cofnięcia tłoczków bez rozbierania hamulców. Jak to nie pomoże to tak jak kolega wyżej napisał rozebrać i sprawdzić.

Edytowane przez KrakAn
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, klocki wymieniałem w warsztacie więc stawiam, że wiedzą o co chodzi. Ponoć robili jeszcze później adaptację, w poniedziałek jestem umówiony u nich na sprawdzenie tego więc zobaczymy co się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, okazało się, że rzeczywiście klocki były luźne w jarzmie. Coś tam zrobili i na razie jest ok. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności