Skocz do zawartości
sebring

Ilość oleju w 1.8tsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam proste pytanie, bo nie wiem ile oleju mam kupić a nie mogę tej informacji nigdzie znaleźć.

Ile potrzeba oleju na jego wymianę w silniku 1.8tsi moc 180km?

Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do auta wchodzi trochę ponad 5l więc 6l trzeba kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według serwisu wchodzi 4,6l kup piątkę, to co ci zostanie będziesz miał na ewentualne dolewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi trochę ponad 5L. 

Ostatnio z 6 litrów zostało mi 700ml. Jednego roku kupuję 6L a kolejnego 5L bo mam resztkę z poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem kupiłem 5L i dodatkowo dolewkę 1L, ale ta druga nie była użyta. Przy ostatniej wymianie kupiłem tylko 5L i ponownie wystarczyło. Od razu dodam, że olej spuszczany standardowo, a nie wysysany czy inne cudeńka. Mam manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem kiedyś to chyba znalazłem info, że 5,4 litra wchodzi dokładnie, ale na pewno było ponad 5 litrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Może więcej osób ma już doświadczenie z samodzielną wymianą, ponieważ do tej pory widzę 2 różne wersje :)

Czy bańka 5l powinna wystarczyć do wymiany w 1.8 TSI (CJSA), czy jednak trzeba dokupować 1l dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie lepiej kupić 2x5L i mieć już na następną wymianę? Może też będzie trochę taniej niż opakowanie 1L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dzonzi napisał:

A czemu nie lepiej kupić 2x5L i mieć już na następną wymianę? Może też będzie trochę taniej niż opakowanie 1L.

Na nastepna tez bedzie trzeba dokupic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalej 5.2 litra i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu wlałem niecale 5.5L, i jest fullna bagnecie, po wlaniu 5L, zassaniu przez filtr było niecałe pół stanu, a że tu jest łańcuch to lepiej mieć conajmniej 3/4 stanu na bagnecie. W sumie za każdym razem wlewam podobne ilości oleju. 

Edytowane przez Lukass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loki7777 napisał:

Na nastepna tez bedzie trzeba dokupic;)

ale wtedy zawsze kupujesz 5L, co powinno być tańsze niż 1L opakowanie i się nie przejmujesz czy braknie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzone: weszło niecałe 5l. Jakieś 0,2 zostało w bańce.

Pewnie nigdy nie ścieka wszystko przy takiej wymianie. Teraz wiem jak to jest w tym przypadku 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności