Skocz do zawartości
Vwolf86

Kierownica z Scirocco - podświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zapytanie... Kierownica z Scirocco.  Numery sterowników na zdjęciu. Kierownica, getway, moduł mfsw, osobna instalacja łącznie z obd.  Wszystko jest zainstalowane w golfie mk4 2001r.,  ale to nie ważne gdzie równie dobrze może być to na stole podlaczone. Wszystko podłączone klakson działa, Air też. Vcds widzi naciskane klawisze. Może ktoś mi tu doradzi jak tam działa to podświetlenie kierownicy. Udało mi się z dwa razy je włączyć kombinując kabelkami. Może ktoś ma tu taką wiedzę? 

DSC_0095.JPG

DSC_0103.JPG

DSC_0249.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie jest sterowane cyfrowo przez LIN, z modułu kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam ten temat bo ktos do mnie pisłał kiedys w tej kwestii .....nie są dze ze jest kilka maniaków tego Golfa 4 i wszyscy robią  to samo nagle 

do brzegu ....troche za bardzo sobie komplikujesz temat zakładając  brame i swcm  od PQ ..gdyby to jeszcze jakos pasowało , ale nie pasuje 

SWCM dostaje sygnał z BCM/CCM o statusie swiateł i zapala podswietlanie deski lub nie  i regulacja wtedy działa z potencjometru  lub nie

musiał byś  "nakarmić" SWCM  po przez CAN  ze masz właśnie światła włączone  , ale zostaje kwestia regulacji podświetlania ...  deska bedzie się świeciła lekko, a kiera albo na minimum, albo na max,   (zalezy jaką nakarmisz SWCM przez CAN)

do zrobienia oczywiscie na kilka sposóbów 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Dolozylem do zestawu bordnetz.  Czyli jest: kierownica 1k8 pq35 podobno jeszcze lin2.0, gateway, sterownik kolumny,  obd i... Bordnetz. Tak jak na zdjęciu. Vcds łączy się ze wszystkim. Na bordnetzie w pomiarach jest 100% podświetlenie. Ale jak zepne z kier to dalej brak podświetlenia 😕. Niewiem co jeszcze mógłbym tu dołożyć?🤔

Jak na początku zaczynalem się w to bawić to miałem w aucie luźno podłączone kablami gateway, ster kolumny, taśmę i kier. Wtyczka od stacyjki przewody od zapłonu zwarte. Na wtyczce w kształcie litery L nieraz nie łączyło. Po poruszaniu ta wtyczką od taśmy było połączenie i nawet potrafiło się podświetlenie włączyć. Po rozlaczeniu przewodów zapłonu podświetlenie się szybko sciemnialo i gasło.  Niewiem jak działa tu Lin, może to jest sygnał przerywany- komenda na podświetlenie klawiszy przez moduł mfsw?

DSC_0212.JPG

Edytowane przez Vwolf86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Vwolf86 napisał:

Na bordnetzie w pomiarach jest 100% podświetlenie.

A w sterowniku kolumny też jest?

Tak samo sprawdź "Terminal 15".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walcz walcz , oby Ci ruda golfa nie zjadła szybciej :)

pytanie czy chcesz się przekonac czy to zrobisz,  czy chcesz juz z tym jezdzic ?

bo pisalismy juz o tym, ale widze ze nie wiele z tej konwersacji wywnioskowałes 

niemniej jednak - kibicuje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzeczy już dolozylem do golfika. Oczywiście na OEM gratach. Myślę że już ponad seria jest. Drugiego takiego w okolicy nie ma.  Taka kier była by mega.  

Takie pytanie mam jeszcze: czy czujniki parktronica mają parametry takie same? Będę niedługo dokladał. Seryjnie nie było z przodu, ale myślę że moduł z sharana ogarnie i przód.  3 pinowe czujniki plus, masa, sygnał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2022 o 10:12, Major napisał:

walcz walcz , oby Ci ruda golfa nie zjadła szybciej :)

pytanie czy chcesz się przekonac czy to zrobisz,  czy chcesz juz z tym jezdzic ?

bo pisalismy juz o tym, ale widze ze nie wiele z tej konwersacji wywnioskowałes 

niemniej jednak - kibicuje 

 

Hej, piszę żeby się pochwalić że podświetlenie działa bez problemu.  Setup to gateway, kiera 1k8 oraz ster kolumny 1k0 daje podświetlenie na tą kierownicę. Wszystko bez żadnych dokladanych modułów. 

DSC_0304.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności