Skocz do zawartości
Gość damiano

problem z nawiewem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damiano

mam klimatronic i nie przełancza mi nawiewu na poszczegulne sekcje czyli szyba ,środek,nogi i zaczyna coś trukać pod deską !

rozebrałem deske(od str. pasażera) i dziwne odgłosy wydawała taka mała skrzyneczka z mnustwem wężyków podciśnieniowych .i wyjełem z niej wtyczke i juz nie tryka ale mam teraz nawiew tylko na szybe

:cry:

PYTANKO: czy da rade to naprawić ,czy musze kupić nowe ??????????

albo czy ma ktoś coś takiego??????????

z góru dziękuje za odpowiedż :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Ta mala skrzyneczka to zawor elektro-pneumatyczny,sciagnij z niego wszystkie wezyki (tylko ostroznie,mozna urwac dysze) odlacz zasilanie sciagnij obudowe(jest rozbieralny) i przedmuchaj sprezonym powietrzem!!!U mnie pomoglo,a nie zalaczalo mi nawiewu na stopy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damiano

wielkie dzięki napewno spróbuje :D:D:D tylko juz nie dzisiaj bo mi się nie chce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że tutaj piszę ale tak chyba będzie najlepiej :) póĽniej skasuje mojego posta...

nie wiem czy wszyscy zauważyli, ale jest dostępna opcja "POMÓGŁ". autorzy wątku mogą dziękować tym, którzy pomogli im rozwiązać problem - pozwoli to póĽniej stworzyć listę najbardziej pomocnych użytkowników :)

także jeśli uważacie (autorzy wątków), że któryś z użytkowników forum Wam pomógł, korzystajce śmiało z opcji "pomógł"!

pozdrawiam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damiano

i pieknie , zrobiło się zimno i okazało się że nie mam ogrzewania w aucie :x a wymieniłem nagżewnice ! może jest zapowietrzona??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałeś na używkę? a jesteś w 100% pewien, ze byla sprawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damiano

nie! kupiłem nową valeo i takie cyrki mam bo wtmianie że szok :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Tez wymienialem nagrzewnice...sprawdz sobie czy weze doprowadzajace plyn do niej masz gorace,czy dobrze sa polaczone(kierunki przeplywu)jezeli to jest oki to klapa sie nie otwiera i nie puszcza cieplego powietrza.

Ps:Po wymianie smierdzi mi w srodku ze masakra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damiano

a więc tak dzisiaj cały dzień walczyłem i..:

nawiew jest OK!!!!!!!

klimatronik przełancza i porusza wszystkimi klapkani :D (miałem pomylone dwie wtyczki :wink: )

i mam troche lepsze ogrzewanie ale pojawił się inny kłopot mam miękkie przewody w układzie chłodzącym!? a z tego co wiem to w VW jest układ chłodzący CIŚNIENIOWY!!!!!!!!.

i teraz co może być przyczyną??????????????/

korek czy coś o czym nie wiem !!!PLEASE HELP MEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

mam miękkie przewody w układzie chłodzącym!? a z tego co wiem to w VW jest układ chłodzący CIŚNIENIOWY!!!!!!!!.

 

To ze jest uklad cisnieniowy wcale nie oznacza ze przewody masz miec twarde jak np: od klimy...jezeli bys takie mial oznaczalo by to ze jest przedmuch na uszczelce od glowicy i dopiero wtedy bys mial problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szachna

witam ...

co sie moglo stac i jak to naprawic

mialem dmuchawe na 3 biegu i przelaczylem z dmuchania na szybe na dmuchanie w kabine ... cos pstryknelo i sie zepsulo

pokretlo sie kreci ale nie zmienia sie opcja nadmuchu

mial ktos kiedys tak ??

jest to pasek rocznik 89'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj to - podobny jak mój przypadek

 

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy14/brak-nawiewu-na-szyby-vt6453.htm

 

Pewnie rozwalił się bolec plastikowy na którym się całe te wajchy kręciły (mój przypadek) albo linki do nadmuchu zleciały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosomak

Podczas jazdy nie ma nawiewu ciepłego powietrza wieje tylko zimnym powietrzem z nadmuchu wylatuje jakaś gąbka. Prosze o pomoc i szybką odpowiedz! Wymieniony został termostat i chłodniczka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ogrzewanie to ja mialem inny przypadek, myslalem ze to nagrzewnica, ale sprawdzilem droznosc i wszystko ok. w moim modelu na wejsciu i wyjsciu z nagrzewnicy zamontowane byly "trojniki", gdzie na wlocie ponoc dzialal na zasadzie termostatu, a na wylocie jako "przeplyw" jednokierunkowy. usunalem te trojniki poprzez polaczenie rurkami, w kabinie goraco i to bardzo szybko. widocznie "trojnik/termostat" nie pracowal juz jak nalezy.

 

ale z kolei mam inny problem, mianowicie:

 

dzis dmuchawa mi dzialala. w mgnieniu oka przestala calkowicie.

co zrobilem:

 

1. sprawdzilem bezpiecznik - ok. (sprawdzilem przy okazji wszystkie)

 

2. podlaczylem dmuchawe "na krotko" z pomicieciem regulacji obrotow - zasilanie bezposrednie z akumulatora - dmuchawa chodzi.

 

3. zauwazylem brak "+" na przewodzie dochodzacym do regulacji obrotow, czyli brak napiecia przed regulacja.

 

teraz pytanie kieruje do Was, co to moze byc, ze tak po prostu przestala chodzi i mimo dobrego bezpiecznika nie ma napiecia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przewód zasilający się upalił, a może w złączu jest zły styk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprowadziłem dodatkowy przewód zamiast tego zasilającego od samego bezpiecznika, nie szukalem dalej, bo warunki pogodowe nie pozwalaja,a w aucie musi byc cieplo :-) z tym, ze teraz zasialanie na regulacje dmuchawy mamy bez przekrecania stacyjki, czyli caly czas. czy ktos z Was kojarzy, skad dokladnie idzie ten przewod "+" do regulacji dmuchawy ? czy idzie one ze stacyjki, czy moze przez jakis przekaznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprowadziłem dodatkowy przewód zamiast tego zasilającego od samego bezpiecznika, nie szukalem dalej, bo warunki pogodowe nie pozwalaja,a w aucie musi byc cieplo :-) z tym, ze teraz zasialanie na regulacje dmuchawy mamy bez przekrecania stacyjki, czyli caly czas. czy ktos z Was kojarzy, skad dokladnie idzie ten przewod "+" do regulacji dmuchawy ? czy idzie one ze stacyjki, czy moze przez jakis przekaznik ?

a przekażnik X kontakt ci działa. Ja pamietam że jak się posypał to właśnie nawiewy nie działały, świece nie grzały i pompa abs też nie chodziła. Przekażnik ten znajduje się w skrzynce bezpieczników górny rząd, bodajrze w samym środku.

 

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

 

Sprawdziłem dokładnie w schematach i "+" do włącznika wentylatora biegnie z bezpiecznika nr 19 kabelniem czarno-czerwonym (niczego nie ma po drodze) Natomiast bezpiecznik nr 19 dostaje "+" bezpośrednio z przekażnika X - kontakt który znajduke się w górnym rzędzie w pozycji nr 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przekaznika jeszcze nie sprawdzalem, nie wiem , czy w moim modelu wystepuje, w ogole mam chyba tylko 5 szt. przekaznikow w swoim aucie. przekaznik od swiec zarowych mi chodzi, ale sprawdze jutro , czy grzeja swiece zarowe, bo moze przekaznik "cyka", a swiece zimne. zerkne takze w listwe bezpiecznikow "od tylu" , aby sprawdzic ten przewod, moze wyskoczyl.

 

na bezpieczniku "19" mam napiecie, wiec to jest dziwne, ze ten przewod idzie z niego bezposrednio do regulacji nawiewu i "ginie" po drodze.

 

postaram sie sprawdzic w/w rzeczy.

 

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki.. gdzieś widziałem podobny temat na naszym forum ale szukam już i szukam i nie moge znaleźć... chodzi mi o klapy - kierownice powietrza - czym zregenerować..

 

mam rozkopane tunele powietrzne - przy okazji chcę poprawić trochę klapy bo zaczynają się po troszku sypać (klapa od recyrkulacji, stabilizacji ciśnienia od klimatronic i ciepło-zimno)

klapy są oryginalnie oklejone taką pianką jakby pokrytą gumą. Ta pianka z biegiem czasu się troche sypie, guma/folia się odkleja i zatyka np parownik lub powoduje jakieś wariacje układu - np jak klapa od ciepło zimno pada to np cały czas grzeje

 

czym można zregenerować te klapy - macie jakieś doświadczenia?

w starym golfie okleiłem klapy przy pomocy powertape - w sumie było ok ale nawiew chodził głośniej bo pianka tłumi szumy.

tu chciałbym to zrobić lepiej ale nie wiem czym

proszę podzielcie się doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności