Skocz do zawartości
dzuro

Problem z lampką bagażnika Passat B8 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem tutaj nowy.

Posiadam Passata B8 wersja sedan mój problem dotyczy lampki bagażnika ogólnie jest miał taki problem że nie zawsze świeci oraz nie zawsze pojawia się kontrolka komunikat pomiędzy zegarami. Ze wstępnych oględzin udało mi się ustalić że lampka świeci i komunikat się pojawia gdy klapa jest uchylona na 3/4 . Czy miał ktoś u siebie podobny problem jest to wina mikrostyku zamka czy może kabli  podpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampka świeci w zależności od tego jak uchylona jest klapa to raczej wiązka. Przewody idą w prawym zawiasie. Kostka przyłączeniowa jest za prawym boczkiem w bagażniku. 
Najpierw ściągnąłbym tapicerkę klapy bagażnika (dwa torxy pod trójkątem ostrzegawczym i kilka zatrzasków które trzeba po prostu odpowiednio szarpnąć) i sprawdził zamek.
Jeśli jest on ok, to zdemontowałbym boczek i sprawdził przewody. Jeśli miedź miała gdzieś pęknąc to obstawiam, że między zawiastem a kostką. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeBa_Jeśli mnie pamięć nie myli to wiązka do klapy idzie przez oba zawiasy ;) Część odpowiedzialna za potwierdzenie otwarcia jest w zawiasie po stronie kierowcy.

U mnie za brak potwierdzenia otwarcia klapy odpowiedzialny był zamek w klapie.

Porobię fotki jak to wygląda u mnie (mam rozebrany bagażnik) i wrzucę wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kombi najczęściej winowajcą był zamek (mikro styk w zamku). Przerabiałem to w B6 i w B7 oraz w Skodzie Yeti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to właśnie w kombiaku. Myślałem że żarówka się spaliła ale jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ryba84 napisał:

Mam to właśnie w kombiaku. Myślałem że żarówka się spaliła ale jest ok. 

No to wymiana zamka - polecam oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł problem z lampką.

Obmierzyłem napięcie i na lampce jest ok 8V - brak masy która idzie przez mikrostyk w zamku.

Komuś udało się rozebrać zamek bagażnika czy raczej wymiana na nowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności