Skocz do zawartości
Martines123

Passat B6 Wyciekające paliwo z Pompy Paliw. Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam wielki problem z moim passatem. Pasat b6, 2005 rok silnik 2.0 sedan.

Mianowicie zatankowałem wczoraj paliwo (w baku było jeszcze paliwa 1/4) Zatankowałem paliwo za równe 200 zł. 

O zapłaceniu za paliwo i odpaleniu auta zero reakcji zegara od paliwa. (Pływak się zaciął chyba)

Ze stacji do domu mam około3 km. Dojeżdzam do domu a tu na całej ulicy plama od mojej ropy.

Zdziwiony byłem bo wcześniej nigdy w życiu tak nie było. 

Ulica była mega zalana. 

 

I chociaż sam nigdy nie grzebie w aucie to wczoraj musiałem. Udało mi się wejść pod auto a z baku ciekło ostro (cały bak mokry)

Byłem pewny że dziura gdzieś. Dziś doszłem do tego Po wywaleniu tylnego siedzenia że leci z pompy paliwa z tej 3 dziury

Jest jeden kabel czarny drugi kabel jest niebieski czyli pewnie podawanie paliwa i powrót do tego wtyczka + na koniec taka dziura jak na zdjęciu

 

632339863_pompapaliwa.thumb.png.4717701b8a8c8769310b7b79839cd247.png

 

Zaznaczyłem zielonym kółeczkiem.

I jak wjadę na jakąś dziurę jadąć z górki lub pod górkę albo mocno zachamuje to z tej dziury wylatuje paliwa dosłownie szklankami.

Pływak udało się zrobić bo wywaliłem z pompy wtyczkę i włożyłem ją spowrotem i pływak się odwiesił i pokazuje teraz 3/4 paliwa ale ewidentnie słychać że jest do samej gówy w baku.

Wiedzą państwo czemu raptem tą dziurą wylatuje paliwo ?

Przewaliłem cały YT i google i o tej dziurce nic nie znalazłem

 

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest 4-motion to nie powinno być żadnego otworu w tym miejscu, tylko czarne zasilanie i niebieski powrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejP4

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tylko że ta pompa była tam taka od kiedy kupiłem auto. Tak to dokładnie wygląda w samochodzie.

fffffdfdfd.jpg.e5e2ed4a4ed4bace9b20aee11cef3be5.jpg

Zdjęcie pożyczone z neta ale dokładnie tak to wygląda u mnie. I z tej dziurki wali tak ropa jak wjadę na dziurę że szklankami można by zbierać.

I Fakt chyba przez ten zawieszony pływak to wlałem za dużo bo ropy jest aż do samej góry w tym baku ale żeby tamtąd teraz cały czas leciało.

Bym tą dziurę czymś zaślepił tylko że uważam że tam bd się mega ciśnienie zbierać. Bo jak palcem zamknę otwór i jadę a potem puszczę to aż syczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tam jest jakiś zaworek zwrotny? Wymieniałem tą pompę w kilku tdi i w żadnym nie było otworu w deklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejP4

Bardzo dziękuję za odpowiedź panu. Z tego co widziałem na yt jak wymieniał typ pompę też ta dziurka była. Co prawda jak przeglądam nowe pompy np na Autodoc to faktycznie 3 dziury nie ma. No ale to nie wiem od czego już zależy ze u mnie jest akurat. Ale tak samo u mnie w modelu miałbyć we wlewie paliwa przycisk do odpowietrzania a żadnego przycisku nie ma. 

 

Słabo bo nikt nie wie co to za dziura a mimo 3 dni jazdy jak zachamuje to tryska z tej dziury ropa jak głupia. Już nie wiedziałem co wykminić to obudowę długopisa tam włożyłem. Przynajmiej nie wylatuje już na auto tylko się po rurce cofa.

Każdy tu u mnie twierdził że po prostu przelany był i tyle. No ale 3 dni już jeżdzenia i dalej jest przelany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co grzebać po internetach za przyczyną. Trzeba to wymienić.

Pływak i tak nie działa. Szkoda nerwów i paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@musashi80

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tylko co nie działa? Pompa paliwa jak ją szlak trafi to niestety ale samochodu nie da się odpalić wcale.

A mi fakt z rana (po nocy) kręci i kręci ale odpala. A potem w ciągu dnia odpala z kopyta. To co pływak się zepsuł? I dlatego wypluwa tamtędy ropę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2022 o 21:18, Martines123 napisał:

@musashi80

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tylko co nie działa? dlatego wypluwa tamtędy ropę?

czy to nie jest przypadkiem zasilanie pod ewentualne - zamontowanie webasta ? może musisz zaślepić bo poprzednie zaślepienie "odleciało" .

Co do wskazań poziomu nie wypowiem się. Sprawdź vcds-em działanie samej pompki i będziesz wiedział czy działa poprawnie.

W dniu 14.02.2022 o 21:18, Martines123 napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności