Skocz do zawartości
carere

benzyna ccta czujnik cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, lupka przeszukana, komora silnika też. Koledzy podpowiecie gdzie jest umiejscowiony czujnik cieczy chłodzącej w tym silniku Pacjent VW CC 2009r. 200 km. TSI. Benzyna. Rodzaj silnika CCTA. Wydaje mi się że u dołu po stronie kierowcy na wężu który wychodzi z chłodnicy.(2 piny) ze spinką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carere  jeden masz przy pompie płynu i ma numer 06A919501A a drugi jest o tym samym numerze przy chlodnicy (stojąc przodem do auta prawy dolny róg chlodnicy).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszła lipa. Czujnik na wężu u dołu chlodnicy od strony kierowcy wymieniłem, efekt nadal wyskakuje błąd p0118. Zabrałem się za szukanie drugiego czujnika. Niestety jest pod kolektorem dolotowym. Wyjąłem. Badałem w spoczynku na zimno miernikiem(nie jestem w tym dobry) wyszło że nowy czujnik ma opór 4500 kohm. A stare czujniki mają 5000 kohm. W gorącej wodzie wszystkie zjeżdżały w dół. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co dalej, macie może jakieś sugestie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carere a sprawdziłeś jak wyglądają temp przekazywane do kompa przez czujniki temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posługuje się tylko zwykłym vscanem viakena. Niestety podaje tylko błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik przy pompie do wymiany lub problem z kablami, wtyczką do niego

a najlepiej sprawdzić jakie temp pokazują pod kompem te dwa czujniki podczas jazdy od samego startu zimnego silnika

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem opcje w swoim viakenie, na komputer podawana jest temperatura -47.25 stopni C. Ale dlaczego wentylatory chodzą cały czas. Czujniki oba zostały wymienione. Zauważyłem że po przejechaniu 10 km i 10 min.  stania w korku dolna rura tam gdzie jest czujnik ma lodowaty płyn.

 

Teraz pijąc kawę przypomniałem sobie że jak wymieniałem kolektor dolotowy to robiłem adaptacje nowego. Może  i w tym przypadku trzeba zrobić adaptacje tych czujników a jeśli tak to jaki blok wpisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje wiazka...chodza wentylatory pewnie jako zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika,poniewaz komp nie zna aktualnej temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej grzebie tym bardziej dochodzę do wniosku że skończy się u elektryka, lecz niestety brak kasy chwilowo. Koledzy jeszcze jedno podejście. Założyłem czarny zamiennik na pompę a szary na wąż od chłodnicy. Spróbuję je zamienić.

 

Dziś kolejny dzień walki. Zmierzyłem volty na wyjściu ze sterownika na obóch czujnikach i wyszło 3.3 V. A ponoć ma być 5 V. Wiązki obie rozprute.  Może sterownik padł. I teraz rodzi się pytanie czy można go jakoś sprawdzić?

 

Koledzy po dwóch tygodniach walki z błędem p0118 są rezultaty. Napiszę w skrócie. Kupiłem dwa czujniki w blok i chłodnice, które okazały się wadliwe. Po zakupie kolejnych dwóch(hella i Bilstein) błędów brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carere a poprzednie jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hella i stelarsat (czy jakoś tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carere  warto kupować ori VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności