Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Wypiełem presostat, odpaliłem auto - klima nie dawała znaku życia - wpiełem wtyczkę presostatu - wentylatory zaczęły pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima pewnie nie była sporo czasu używana ...

zaczął bym od najtańszej rzeczy ... czyli zawór rozprężny, warto wymienić osuszacz. Ostatnią rzeczą będzie sama sprężarka, albo regeneracja, albo wymiana. Generalnie widać, że jest problem ze zbudowaniem ciśnienia w układzie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu jest zawór rozprężny ?Czy to jest to gdzie podłącza się przewody od maszyny do nabijania ?Wygląda jaby przewód aluminiowy był zaszroniony dokładnie do zaworka w którym się wpuszcza czynnik - cienki przewód aluminiowy.Dalej za nim w głąb komory silnika przewody są ciepłe. Słyszałem o jakimś cienkim przejsciu 0,6mm gdzie powinno się czyścić - ale czy wtedy ciśnienie by nie rosło i rozłącząło sprężarki ? W poniedziełk jadę do warsztatu - już jeste umówiony - czyli co mam mówić ? żeby zawór rozprężny sprawdzili? a póżniej sprężarkę na krótko i sprawdzić czy daje ciśnienie ?

 

---------- Dodano o 21:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:39 ----------

 

Jakie ciśnienie powinny pokazywać manometry ?bo tego nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli padnie na spręzarkę to co lepiej ? używka z allegro ? czy regenerowana ? różnica 100% w cenie ale chciałbym dodać , że mam zamiar pośmigać autkiem kilka lat .

 

---------- Dodano o 06:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 06:47 ----------

 

Znalazłem takie coś " zawror rozprezny znajduje sie przy kroccach do napełniania klimy dokładnie w cienkiej rurce przy zaworku jest takie zgrobienie. trzeba tylko spuscis gaz rozkrecic polaczenie i zapomoca szczypiec wyciagnac ow dławik, nowy trzeba wcisnac az sie zchowa cały w rurce (ciezko wchodzi) wymienic uszczelke i tyle. " - czy o tym mowa ? jak stwierdzić czy to ten zaworek ?dławik ? Nie mam innego auta do popatrzenia - czy w innych samochodach cały ten przewód jest oszroniony czy tylko za zaworkiem w strone kabiny ? bo tak właśnie u mnie to wygląda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój problem jest taki ze nie załącza sie ogrzewanie centralne nie dmucha w ogóle dopiero jak ustawie na climatroniku ostatnia kreskę dopiero sie załącza co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś było ok 10 stopni na dworze , po 8h postoju klimatyzacja się odpaliła i działała przez jakieś 7 minut bez jakiegokolwiek wyłączenia sprężarki . Postanowiłem się przejechać i po ok 15 km , zatrzymałem się i już słyszałem jak spręzarka załącza się i wyłącza , przewód do zaworu rozprężnego był bardzo zamrożony - tylko od kabiny do zaworu - dalszy odcinek bez szronu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na początek wymień dławik :fajny

 

filterekklimatyzacji.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mi ktoś pomoze

 

Najpierw zrób diagnozę klimy i zobacz, jakie błędy wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę za jednym spuszczaniem gazu wymienić osuszacz - jak zalecił kolega Jacek + dławik / zawór rozprężny - i właśnie tu mam pytanie bo już się pogubiłem - dławik jest w miejscu zaworu w cieńszej rurce ? tam gdzie się gaz wpuszcza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - dławik, czyli ten filterek - masz wewnątrz przewodu - zaraz przy króćcu ładowania klimy.

Tylko w którym przewodzie on jest, to nie wiem, bo dopiero będę wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC_0396.jpg zrobiłem zdjęcie tego co mam pod maską - może ktoś zdiagnozuje pacjenta po tym zdjęciu ? czy to normalne i tak ma być ? widać odcięcie bardzo widoczne gdzie mrozi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie Panowie że się przykleję.

Kilka dni temu w czasie jazdy gdy na zewnątrz było ok 22'C włączyłem klimę i ustawiłem jej wartość na średni nadmuch AUTO 20'C, po kilkunastu minutach wyłączyłem klimę i resztę zostawiłem bez zmian. Jadąc jeszcze kawałek poczułem że w kabinie robi się strasznie wilgotno i zaczyna parować przednia szyba. Wietrzenie w czasie jazdy nic nie dało, po chwili znów zrobiło się wilgotno jak w dżungli i szyba zaczęła zachodzić parą. Zatrzymałem się, zgasiłem silnik i po ruszeniu problem ustąpił. Wspomnę tylko że po podpięciu do Vaga pokazuje problem z czujnikiem temepratury pow. zasysanego "313". Jestem na dzisiaj umówiony na zdiagnozowanie "organoleptyczne" tegoż czujnika i korektę ustawień klimy do ustawień fabrycznych.

Zastanawiam się co było przyczyną takiej sytuacji w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co było przyczyną takiej sytuacji w kabinie?

 

Woda pod tapicerką podłogową :D Mokra tapicerka....itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda pod tapicerką podłogową :D Mokra tapicerka....itp.

 

To nie to, porobiłem co było do roboty i mam już sucho w środku. Tu raczej wina lezy po stronie układu rozprowadzania powietrza w kabinie. gdybam że jakas klapka się zawiesiłą po przejściu z klimy na ECON. Może dlatego wnętrze zaczęło parować? Jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może dlatego wnętrze zaczęło parować? Jest to możliwe?

 

Możliwe - więc zrób skan klimy z poziomu panelu.

Ale na początek - to lepiej zajrzyj jak filtr kabinowy wygląda, bo zapewne jest zapchany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa razy identyczne zjawisko zaparowania szyb i klima przestała działać. W obydwu przypadkach poszła sprężarka.

Edytowane przez ccoopp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe - więc zrób skan klimy z poziomu panelu.

Ale na początek - to lepiej zajrzyj jak filtr kabinowy wygląda, bo zapewne jest zapchany :D

 

Z poziomu panelu wywala właśnie błąd 313, nic innego. filtr kabinowy wymieniany miesiąc temu i jest czysty.

 

---------- Dodano o 15:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:35 ----------

 

Miałem dwa razy identyczne zjawisko zaparowania szyb i klima przestała działać. W obydwu przypadkach poszła sprężarka.

 

Klima działa jak ta lala, sprężarka po regeneracji tłoczy aż miło a układ sprawdzony i nabity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Piotrze, skoro masz sprawną klimę , czy Twoje rurki wyglądają ( oszronione ) jak moje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na klimie mi odessali 290 g czynnika i 40ml oleju

Nabili 600g oraz 40ml oleju (czyli tyle ile odessali)

 

Nie wiadomo ile oleju było przed odessaniem i ile jest po dodaniu 40ml i ile być powinno

 

Czy ktoś moze to krotko ogarnac jak kontrolowac stan oleju w układzie - byłem na formach nikt tego konkretnie nie opisał

Wczoraj kumplowi w Mondziaku stanęła spręzarka, więc się stresuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności