Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

jest ale czy warto?

jak dla mnie to troche ksztowny zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek505

W warsztacie odessali mi czynnik, natomiast wtłoczyli tylko czynnik 134a bez oleju, który niby jest w spreżarce.

Czy na pewno mogę tak jeździć? Czy należy dodac oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli desalli ci czynnik z olejem a wpuscili sam czynnik to jedz do nich i zadaj zeby wpuscili olej bo to jest raczej nie mopzliwe zeby sam olej zostałnie tkniety podczas sprawdzania klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,potrzebuje pomocy:(.

po 1wsze: Klima nie działa,wiatrak się kręci ale sprężarka się nie włącza

2: po diagnozie wyskoczył błąd 513 00,znalazłem na forum,że to gateway:confused:

3:sprawdzałem ciśnienie w układzie,wyszło ze mam za dużo czynnika,ciśnienie za wysokie

4:byłem na serwisie klimy tzn. wyssali cały stary środek,odkurzyli i nabili tyle ile być powinno,kompresor dalej stoi

5:wymieniłem przekaznik od kompresora nr3 na płytce,numer 267. Dalej to samo

6: zdemontowałem zderzak,poszukałem złączek,kabelków i innych rzeczy które mogą mieć wpływ. Rozpiełem wtyczkę od zaworu F129,przeczyściłem,wpiełem znowu. Po diagnozie 444 00 czyli wszystko git,niestety kompresor dalej milczy.

 

Nie wiem co dalej mogę zrobić sam,pomysły się już wyczerpały. Wiem,że to może być kompresor ale wiem,że nie musi. Wolałbym uniknąć wymiany bo koszta okrutne w UK:(.

 

Dodam jeszcze,ze na Vagu nic nie wyszło.

Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co dalej mogę zrobić sam,pomysły się już wyczerpały. Wiem,że to może być kompresor ale wiem,że nie musi. Wolałbym uniknąć wymiany bo koszta okrutne w UK.
speedytorun asprawdzales sprzegielko czy ma sprawne uzwojenie bo byc moze ono jest neiesprawne no i poza tym mozesz sprawdzic przy samej sprezarce na zacisku czy dochodzi napiecie do sprzegielka.Poza tym powiem ci ze odnosnie naprawy w UK moim zdaniem nie jest drozej niz w PL bo ja tu wymienialem.Nawalila mi sprezarka calkowicie. Wewnatrz pekly podkladki i zblokowaly caly uklad.Konieczna byla wymiana.Wiec nowa sprezarka Valeo z gwarancja do tego nowy filtr osuszacza, pasek wielorowkowy no inapinacz wraz z wymiana kosztowaly 360F za czesci i 180F za usloge i gaz z olejem.Kiedy dzwonilem do polski i pytalem sie w warsztacie zajmujacym sie klima to powiedzieli mi ze sama nowa sprezarka kosztuje okolo 3 tys zl robocizna podobnie wiec......

Powiem ci tak ja jestem zadowolony wszystko dziala jak powinno no i mam na wszystko gwarancje roku.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będę wymieniał olej to zerknę z dołu na sprężarkę no i spróbuję podmienić f129 z kimś u kogo działa na 100%. Chciałem zdjąć klemę,żeby zresetować komputer ale kurde kodu do radia nie znam:o. Chciałbym,żeby był to ten zaworek i jest taka opcja bo ciśnienie miałem zdecydowanie za wysokie przed serwisem ale tu jest pytanko: czy Vag nie powinien pokazać tego jako błąd:638::638::638:

Już tyle wiem,że chyba warsztat otworzę:D:D:D i tu podziękowania dla twórcy wątku,bo opisał wszystko po mistrzowsku:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam Passata 1,9 TDI 110KM.

Miałem zepsutą sprężarkę od climatronic,kiedy ją naprawiłem to wszystko jest OK,oprócz jednej opcji.Kiedy klima mi nie działała to z ciepłym powietrzem nie miałem problemu,a kiedy mi ją naprawili to ciepłe powietrze mi nie działa lub nie wiem jak je włączyć.Parę razy przez przypadek udało mi się ciepły nawiew uruchomić ale do teraz nie wiem jak.Czy wie ktoś co to może być,lub jak to się włacza?Temperature na ECON mam nastawioną na HI i nic :confused:

Pomocy!!!

Pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bizon1

witam.

mam paska 2,5TDI 150KM 1999r, zalozylem do niego osuszacz poniewaz nie bylo w nim (stluczka) byla sprawdzana szczelnosc bylo OK wiec napelnili odczynnikiem 700g. po wlaczeniu klimy bylo wszystko dobrze, teraz raz chlodzi lepiej a raz prawie wogole. dodam ze sprezarka miala dobre cisnienie, teraz juz nie pamietam jakie. wie ktos moze o co w tym chodzi??? dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam Passata 1,9 TDI 110KM.

Miałem zepsutą sprężarkę od climatronic,kiedy ją naprawiłem to wszystko jest OK,oprócz jednej opcji.Kiedy klima mi nie działała to z ciepłym powietrzem nie miałem problemu,a kiedy mi ją naprawili to ciepłe powietrze mi nie działa lub nie wiem jak je włączyć.Parę razy przez przypadek udało mi się ciepły nawiew uruchomić ale do teraz nie wiem jak.Czy wie ktoś co to może być,lub jak to się włacza?Temperature na ECON mam nastawioną na HI i nic :confused:

Pomocy!!!

Pozdrawiam :(

to wcisnij jeszcze raz ECON zeby tam nie pisało czasem i AUTO lub ECON ma byc pusto i wtedy efekt murowany

 

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:48 ----------

 

witam.

mam paska 2,5TDI 150KM 1999r, zalozylem do niego osuszacz poniewaz nie bylo w nim (stluczka) byla sprawdzana szczelnosc bylo OK wiec napelnili odczynnikiem 700g. po wlaczeniu klimy bylo wszystko dobrze, teraz raz chlodzi lepiej a raz prawie wogole. dodam ze sprezarka miala dobre cisnienie, teraz juz nie pamietam jakie. wie ktos moze o co w tym chodzi??? dzieki za pomoc:)

dysza rozprezna w zaworze gdzie podłącza sie klime pod urzadzenie lub filtr pyłkowy podszybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wcisnij jeszcze raz ECON zeby tam nie pisało czasem i AUTO lub ECON ma byc pusto i wtedy efekt murowany

 

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:48 ----------

 

 

 

dysza rozprezna w zaworze gdzie podłącza sie klime pod urzadzenie lub filtr pyłkowy podszybie

Podziękował kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W warsztacie odessali mi czynnik, natomiast wtłoczyli tylko czynnik 134a bez oleju, który niby jest w spreżarce.

Czy na pewno mogę tak jeździć? Czy należy dodac oleju?

 

No właśnie, dobre pytanie.

Skąd wiadomo ile oleju zostało w układzie. Przecież automat odessa tylko część. Na jakiej podstawie dozuje nową dawkę oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie od tego jego potoczna nazwa tego urzadzenia AUTOMAT to procesor steruje tym ile odessac a ile wtłoczyc oleju czy czynnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie od tego jego potoczna nazwa tego urzadzenia AUTOMAT to procesor steruje tym ile odessac a ile wtłoczyc oleju czy czynnika

 

No tak, to wiem, że za to odpowiedzialny jest procesor, ale ktoś go musiał wcześniej zaprogramować wg jakiś reguł i właśnie o nie pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa ksiazki do klimatyzacji i tam jest wszystko opisane co ile dlaczego tyle jakies wzory do obliczen sa chyba itd wystarczy poczytac lub rozejzec sie po zakładzie gdzie robisz przeglad klimy oni tam napewno je maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy możemy sami stwierdzić że jest za mało czynnika chłodzącego.

I jakie są tego objawy.Dziękuję za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktoś ile barów(jakie ciśnienie) powinno być w ukladzie klimatyzacji w b5 1999r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 15 w 30 stopniach Celsjusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. a 15 w 26 to zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie

ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności