Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz? Czyli coś z panelem może być. Nie psiknąłeś gdzie nie trzeba? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz? Czyli coś z panelem może być. Nie psiknąłeś gdzie nie trzeba? :fajny

 

Kurde , psikałem tylko wtyk i kostkę z tyłu . Sprawdzę jutro , jak wyciągnę ten panel i odepnę go ( bez kluczyka w stacyjce ) to muszę znowu robić adaptację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Cholera wie - czemu klapka sama się przestawia po jakimś czasie :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ma ktoś jakiś schemat instrukcje jak dostać się do silniczka oraz klapy która zasysa powietrze z zewnątrz w passacie b6 ? ponieważ u mnie jest ona cały czas zamknięta a przy obiegu zewnętrznym powinna być otwarta, podejrzewam że padł mi silniczek V71 (tak wyczytałem w tematach na forum) z tym że nigdzie nie ma opisu jak tam się dostać, czy z podszybia przez tą kratkę dam radę coś zdziałać lub chociaż ręcznie otworzyć tą klapkę ponieważ przy tej pogodzie woda leje się po szybach :(

ponieważ nawet jeśli zdemontuje schowek to nie mam dostępu do tego elementu... całą deskę trzeba zdejmować ? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam błąd silnika obiegu zamkniętego v71 i klima słabo chłodni była napełniana pół roku temu. Błędu nie mogę skasować bo wraca.

Poza tym na środku szyby mi paruje tak jak by półksiężyca. Czy ktoś wie co może być nie tak z klima i ile kosztuje ten nowy silniczek może być zamiennik oraz jaki jego nr i fachowa nazwa.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy. Witam, Nawiązuję do wpisu Cola_no. Ja wczoraj miałem "przygodę" z wodą, która w dużej ilości wypłynęła pod siedzenie kierowcy, tam gdzie tylny pasażer trzyma nogi. Woda wprost pływała. Byłem zaskoczony, co się dzieje. Podjechałem po drodze do mechanika i ten stwierdził, że to wyciek z klimy i pokazał mi tam 2 wyloty nadmuchu powietrza na tył samochodu. To z tych otworów leciała woda. Przed tym zanim zobaczyłem tą wodę miałem włączoną klimę na ECON, temp. wewnątrz 20 st, na zewnątrz 16 st, a wiec raczej nagrzewałem środek a nie chłodziłem. Mechanik może mnie przyjąć za kilka dni. Chce demontować siedzenie kierowcy, ściągać wykładzinę etc. Boję się, że mi rozbierze pół auta i skasuje sporo. Ja tymczasem ścierką zbieram/ wyciskam tą wodę z wykładziny.

Czy któryś z kolegów miał podobnie i co może być przyczyną ? Czy pozwolić mechanikowi na taką "rozbiórkę" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to że chce Ci wymontować fotele i wysuszyć pod wykładzina to nic złego, chociaż myślę że jesteś z stanie to sam zrobić. A co do wylotów z klimy po na 99% się myli.

Woda z passacie b5 to znany temat i chyba każdy przez to przechodził lub ich dopiero to czeka. Przejrzyj ten temat http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie

i wyeliminuj wszystkie przecieki tam opisane. Jestem pewien że w ten sposób pozbędziesz się problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Czy miał ktoś podobna sytuacje ze na panelu od Klimatronika gaśnie temperatura w jej miejscu pojawiają się dwie poziome kreski i wtedy tez przestaje działać klimatyzacja, mimo tego ze jest ciągle włączana leci zwykły nawiew - wystarczy uderzyć w drzwi kierowcy i znowu temperatura się pokaże i klimatyzacja się załączy, tak jak by coś nie łączyło, rozbierałem boczek posprawdzałem styki, poskładałem do kupy i nadal to samo - ktoś miał taki problem?

 

 

passat b5, 2003 rok hihhline 1.9 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel powiedzial mi w passku podobno mozna sprawdzic vagiem cisnienie sprezarki klimy.

Wie ktos, na ktorym kanale sie to sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosze o pomoc z rozkodowaniem co to moze byc za błąd

Adres 08: Klimatyzacja (J255) Plik etykiet: 5K0-907-044.clb

Oznaczenie elementu SW: 5K0 907 044 AN HW: 5K0 907 044 AN

Komponent: Climatronic 130 0305

Weryfikacja: 00002001

Kodowanie: 0000000000

Kod serwisu: WSC 00000 000 00000

Zbiór danych ASAM: EV_Climatronic A01001

ROD: EV_Climatronic_VW46.rod

VCID: 77F7904DCE9330A0106

 

Znaleziono 1 błąd:

13701936 - Ograniczenie działania z powodu odebranej nieprawidłowej wartości

U1113 00 [008] - -

Sporadyczny - Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00000001

Priorytet błędu: 6

Częstość błędu: 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam skoro jest grupa z częściami od VW chciałbym zapytać o radę. Mam problem w VW Passat 1.9 110 km 1999r. Chodzi o to że bo zgaszeniu silnika śłychać tak jakby gaz uciekał z klimatyzacji. Oraz coś słabo grzeje auto. Posiada climatronic, jeśli chodzi o zimne powietrze to pięknie chłodzi zaś jeśli ma lecieć ciepłe po podwyższeniu na klimatyzacji na H1 dalej leci zimne. Ktoś mógłby coś doradzić ??co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to że bo zgaszeniu silnika śłychać tak jakby gaz uciekał z klimatyzacji
Normalne zjawisko.
Oraz coś słabo grzeje auto.
Znajdz na forum odpowiedni temat ( a jest ich pare) i przeczytaj caly. Rozwiazania dawno juz padly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam pytanko. Jeśli nie uruchamia się wentylator klimatyzacji to nie będzie ona chłodzić???Normalnie wcześniej przy wyższej temperaturze wentylator uruchamiał się zaraz po uruchomieniu klimy. Podałem mu prąd na krótko z akumulatora i też nic. Dziwi mnie tylko ze na kostce też nie było sygnału. Uruchomiony silnik i klima i na kostce brak napięcia. Po diagnozie climatronika wykazało błędy 25b 02, 4F8 02, 4FA 02 i 000. Czyli nic związanego z wentylatorem. Ktoś podpowie czemu nie mam chłodzenia?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z własnego doświadczenia że u mnie też nie działał po uruchomieniu klimy chociaż wbrew pozorom klima trochę chodziła nie bylo rewelacja ale istnieje możliwość że jak nie chodzi wentylator to można uszkodzić klime,ja swój potraktowalem młotkiem tylko jego drewnianą częścią i zaczął chodzić było to na krótką metę bo za chwilę był trup tak można było bawić się bez końca aż wymieniłem go na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy dział dobry ale zapytam. Nie mam klimy w aucie a chciałbym mieć. Myślałem czy by nie skupić części i nie zrobić tego samemu. Nie potrzebuje żadnych wypasów tylko żeby coś wiało. Czy jest to do zrobienia? Chciałbym zapytać o części które są potrzebne bo nie robiłem nigdy nic przy klimatyzacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie tematu w dzisle B5, pt: montaz klimatyzacji manualnej w aucie bez klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo a ja mam teraz zagwozdkę!?! Kupiłem nowy wentylator, podpinam do instalacji bez montażu, włączam klime i NIC.... Cisza. Podpinam prąd na krótko od akumulatora i dalej nic. Zepsuty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi:hehe, dałem prąd przez próbówkę i dla tego nie chciał ruszyć wentylator bo żarówka pobierała prąd. Dobrze że nowy mogę oddać. Tyle ze klima dalej nie chłodzi nie uruchamia mi wentylatora tak jak wcześniej. Co może być??? Za mało czynnika!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyswietlacz ci mruga? Błędy jakieś są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mruga. Miałem już taką akcje. Przetarł mi się wąż od klimy o osuszacz- filtr i wyciekło wszystko. Wtedy zaczął mrugać wyświetlacz. Teraz climatronik po samo diagnozie bo nie mam komputera, pokazuje mi tylko błędy związane z klapami od nawiewu(25b 02, 4F8 02, 4FA 02 i 000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności