Skocz do zawartości
miikii

Wymiana silnika na Nowy 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

od razu nie wiem czy w dobrym miejscu jest ten temat. Jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

Panowie mam nieodparta ochotę wymiany silnika na NOWY. Pacjent to Passat B8 2016 rok skrzynia manualna przebieg na dziś 220 tysi potwierdzony książką serwisową i pełnymi wpisami . Silnik funkcjonuje super i nie mam zastrzeżeń co do jego pracy. Chcę po prostu spełnić jedno z moich marzeń by coś takiego zrobić. 

 

Na znanym portalu są silniki po znikomych przebiegach potwierdzone nr VIN oraz historią z jakiego samochodu pochodzą.

Pytanie do Was szanowni forumowicze :

Mam silnik DFE jaki mogę zastosować zamiennie ? chodzi mi o jak najmłodszy który będzie pasował p&p. Np. DFG ? Co byście mi radzili ?

Czy muszę zwrócić uwagę jak skrzynia była przy zakupie ? Czy to bez znaczenia ? ( na mój rozum pewnie nie ma to znaczenia ale wolę zapytać Was czy otwory na śruby będą pasować idealnie).

 

Czekam na Wasze wypowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co dokładnie chcesz przełozyc  silnik czy silnik z ECU 

jak sam motor, to sprawdz czy pompa i wtryski  od DFE  są takie same jak w  DFG ,  jak sa  takie same, to pewnie rózni sie tylko mocą  , ew  był puszczane do innego auta  

jak cały silnik z ECU,  to sprawdz najpierw gdzie był ten drugi, czy był manual, czy dsg, czy 4Wd , jakie auto, jaka skrzynia , jakie przełożenia itp  bo moze nie pasowac tak do konca 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zależy mi na wymianie samego silnika bez większego wchodzenia w przerabianie i montaż nowego ECU. 

 

Także wchodzi w grę TYLKO wymiana silnika nic więcej nie chcę robić. Ważne by nic z tego mojego obecnego nie przekładać oprócz sprzęgła i skrzyni oczywiście . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności