Skocz do zawartości
Gerwazyniak

Problem z odpalaniem po jeździe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pisze na forum bo może ktoś z was będzie w stanie pomóc mi w rozwiązaniu problemu. Mam problem z odpaleniem silnika po chwilowym postoju. Samochód na świeżo po nocy odpala za pierwszym razem. Natomiast jak tylko nim chwilę pojeżdżę i zgasze silnik np pod sklepem ( silnik nie zdąży się nawet nagrzać do 90) to po jednorazowym przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje, ale po drugim przekręceniu chcąc odpalić słychać tykanie w desce rozdzielczej. Gdybym przekręcił kluczyk dalej silnik by kręcił ale za nic w świecie nie odpali. Po klilku minutach (2-3)postoju bez mordowania stacyjki, jak chwilę odpocznie odpala. Sprawdzałem skąd dobiega cykanie i wydawało mi się że to przekaźnik pompy, wymieniłem więc go, później kupiłem jeszcze jeden ,ale nic to nie dało. Zmieniłem przekaźnik ze względu na to że wydaje mi się że po pierwszym przekręceniu kluczyka nie słychać charakterystycznego dźwięku pompki. Dodam że nie zawsze to się zdarza ale na tyle często że jest to uciążliwe. Dodam jeszcze ze sytuację te zdarzały sie częściej a praktycznie nagminnie latem gdy było gorąco na podwórku.

Passat B5 1.6 FL 2000 benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o czujniku położenia wału. Gdy silnik złapie temperaturę i wtedy nie chce zapalać to jest to typowy objaw uszkodzenia tego czujnika. 

Podłącz auto pod komputer i sprawdź błędy.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności