Skocz do zawartości
chrzaszcz1

Passat B8 150KM / 190KM - zawartość pola O.1 i O.2 w dowodzie rejestracyjnym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

To jest mój pierwszy post na forum, więc Witam wszystkich.

Planuję zakup Passata Varianta B8 w wersji kombi z ręczną skrzynia biegów, ale poszukuję takiego, który będzie miał minimum 1800 DMC w dowodzie.

Wielka prośba do posiadaczy modeli Passata o mocy 150KM lub 190KM. Czy moglibyście sprawdzić i napisać co macie wbite w dowodzie rejestracyjnym w polach O.1 i O.2? Czyli maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem i bez. Powinno być minimum 1800 w O.1, ale co strona i forum to co innego piszą...
Dajcie odpowiedź typu 150 KM, ręczna skrzynia biegów, 1800, 750..
Dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez chrzaszcz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 150KM ale 1600kg w O1- tylko, że to benzyna, a domyślam się, że pytasz o diesle (tak, jest benzyna 150 i 190). Jednak ta wartość to nie jest twoje największe zmartwienie. Przyczepa z hamulcem najazdowym nie może mieć DMC większego niż  DMC samochodu podzielone na 1,33. Moje DMC to 2070, czyli maks przyczepa to 1556, a nie 1600. Z dieslem 150KM jest gorzej, bo rzeczywiście masę przyczepy może mieć do 1800, ale jest sam tylko 60kg cięższy, więc kodeksowy limit to 1600kg. Do tego dochodzi warunek, że rzeczywista masa holownika nie może być mniejsza niż masa przyczepy (więc więcej może ciągnąć otyły kierowca :) ). Z tych trzech warunków trzeba wybrać najostrzejszy. Czyli w praktyce passatem nie da się legalnie holować przyczepy 1800kg. To 1800kg określa producent na podstawie wytrzymałości sprzęgła, hamulców i tak w ogóle -  w ogóle to 1800 przy 12% nachylenia i to idzie do dowodu. Ale obowiązujący w Polsce współczynnik DMC 1,33 jest zwykle większym problemem (szczególnie w przypadku terenówek, które mają max przyczepę 3500kg a prawnie mogą 2000kg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie manual, a dsg 150tdi - 2000kg cokolwiek to oznacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie do końca w temacie, ale może ktoś będzie szukał to szybciej znajdzie.

1.8TSI Sedan DSG
1800/740 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesuje Diesel. Czyli silnik 2.0 TDI. Do holowania potrzebny jest moment obrotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mogę sprawdzić 190 tdi ale też dsg. Z manualem ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual 2.0 TDI 190 kucy, przyczepa  2000/750 , masa własna 1515kg, DMC 4190.

Nie ważyłem jeszcze paska więc nie wiem czy masa własna jest chociaż zbliżona do tej z dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.0 TDI 190 gniadych z haldexem i DSG 6B to mam O1 2200kg O2 750kg, F.1/F.2 = 2220kg F.3=4420kg a masa własna 1539kg

Edytowane przez Hubi14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2.0 TDI 150 km skrzynia manualna, Masa przyczepy z hamulcem 2000 kg, bez hamulca 750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skrzynia nie ma znaczenia, ale napęd już tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to wygląda. Diesel ma znacznie większe DMC przyczepy. Mam już wszystko jasne. Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności