Skocz do zawartości
pawelus222

Passat B5 2.5TDi przed lift nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Passatem B5 2.5TDi AFB przed lift 2000r. Samochód mi szarpnął podczas jazdy i nagle zgasł. Nie udało się już go odpalić, a na desce rozdzielczej migała kontrolka świecy żarowej po kilku sekundach od przekręcenia zapłonu. Został sprawdzony VAG-iem i w sekcji SILNIK został znaleziony błąd 01268 - Nastawnik dawki (N146) 37 - 00 - uszkodzony

Z uwagi, że sterownik pompy VP44 już miałem regenerowany to kupiłem, sterownik pompy sprawny, lecz nie regenerowany (nie chciałem drugi oddawać do regeneracji ten sam sterownik). Po zamontowaniu kupionego sterownika, usunięto błąd 01268, wymieniono dodatkowo filtr paliwa na nowy (zalano go ropą, żeby łatwiej było odpalić samochód). Pompa VP44 ma ropę, aż w obu komorach do pełna. Przy próbie odpalania samochodu, nawet z "plaka" samochód nie odpalił, a na desce rozdzielczej miga ponownie kontrolka świecy żarowej i po ponownym sprawdzeniu przez VAG znowu był błąd 01268. Sterownik został wymieniony na kolejny i ponownie na desce rozdzielczej miga kontrolka świecy żarowej, samochód nie odpala i pewnie jak sprawdzi się go przez VAG to znowu będzie błąd 01268. Samochód nie odpala nawet z "plaka". Wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku pokazuje kreskę przed rezerwą - czy to nie ma wpływu na odpalenie pojazdu ? Wygląda jakby paliwo nie było pompowane do pompy VP44, zaś w przewodzie paliwowym między filtrem paliwa, a pompą VP44 (przezroczysty przewód) ropa jest widoczna. Wie ktoś co trzeba zrobić, żeby usunąć tą usterkę i odpalić samochód ? Passat już prawie miesiąc stoi w garażu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności