Skocz do zawartości
vendorr

diesel Passat b6 2.0 TDI BMP mocniejsze sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam mały problem ze sprzęgłem, ale od początku.

2.0 TDI BMP 8V nominał 140 koni momentu nie pamietam, została wstawiona turbina od wersji 170 koni, remont głowicy i góry silnika, auto przeszło dostrajanie mocy i wydmuchało 178 kucy i 430 Nm.

Fajnie, ale - problem ze sprzęgłem. Objawy: podczas jazdy na wysokim biegu przy niskich obrotach i wciśnięciu gazu w podłogę w pewnym momencie (jak turbo wstaje), pojawiają się wibracje, które przenoszą się na cała budę. Ciężko mi stwierdzić czy sie sprzęgło uslizguje czy dwumas wpada w takie wibracje. Zaznaczę, ze aby tych wibracji nie było silnik musi być na wyższych obrotach i nie ma wibracji, ale to dość uciążliwe podczas użytkowania.

Szukam jakiegoś mocniejszego sprzęgła z dwumasa  co by spokojnie dźwignęła te niuty, szczególnie że będę kombinował z wtryskami i celował mocą na jakieś 220 koni mechanicznych.

 

Poradźcie proszę jak ten problem rozwiązać. 
Pozdrawiam Ven.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj, że w BMP po wirusie oryginalne sprzęgło nie wyrabia. Zmień sprzęgło/dwumas na nowe takie jakie przewiduje producent i na lata spokój bez kombinowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Auto kupiłem od brata co teoretycznie zmieniał sprzęgło, ale nie wiem czy tarcze czy cały komplet, chociaż podczas prac przy tym aucie wiele rzeczy, które teoretycznie wczesniej zrobił mechanik brata było, że tak ujmę  - spartolone lub nawet nie zrobione i trzeba było robić od nowa. Ale do meritum, uważasz, że oryginalne sprzęgło powinno spokojnie wytrzymać te niuty?

Rozmawiałem z jednym warsztatem i polecają wstawić komplet od wersji 170km i podobno te spokojnie wytrzymują nawet 550Nm, tylko nie wiem z jakiej wersji będzie to pasować plug and play.

Edycja: 

może wiecie jakie moce przenosi oryginalne sprzegło?

 

Pozdrawiam

 

Witam,

niestety uzyskanie wiedzy/informacji na forum ostatnio jest wyjątkowo ciężkie, co nie przeszkodziło mi w rozwiązaniu problemu.

Standardowe sprzęgło i dwumas SACHS nominowane do mojego samochodu przenosi moc do 140 koni natomiast to samo firmy LUCAS pasuje do 140 i 170 koni i takowe właśnie zamontowałem u siebie, wszystkie usterki, wibracje i drgania ustały.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez vendorr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko powinno dać radę. Nawet z hybrydą powinno dać sobie radę, około 500nm trzeba by wzmacniać. Twoje objawy wskazują raczej na dwumas albo poduszki, a nie sprzęgło samo w sobie. Jakby sprzęgło nie dawało rady, to by się ślizgało.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności